צפו בעו"ד ציון אמיר תוקף את הפרקליטות

"אסור שהתיק הזה יהפוך לגאוות המערכת", כך אמר עו"ד ציון אמיר בתגובה לגזר הדין ששלח את משה קצב לשבע שנות מאסר. "זה לא הגיוני שהשופט אסר עלינו להביא עד אליבי שלא נמצא בארץ. עדותו הייתה יכולה לשנות את כל מהלך המשפט"

למרות ההכרעה הבלתי ניתנת לספק של הרכב השופטים, ששלח היום את משה קצב לשבע שנות מאסר בפועל בגין שני מעשי אונס, פרקליטו ציון אמיר עדיין מאמין כי הפרקליטות לא ביצעה את עבודתה כיאות.

"בסיכומי התביעה אומרים שיש קשיים בחומר הראיות. יותר מזה, רונית עמיאל מנהלת התביעה אמרה שזו ספינה לא יציבה. אני שואל מה השתנה בתיק? כלום לא השתנה". עו"ד אמיר המשיך להשתלח בגורמי הפרקליטות וגם בהליך המשפטי. "ההגנה הטובה ביותר היא הגנת האליבי", טוען עו"ד אמיר,
"והשופטים לא אישרו לעד אליבי מטעמנו להעיד בשיחת וידאו, רק כי הוא לא נמצא בארץ! איך דבר כזה קורה?"

"יום אחד האמת תיחשף. כל חומר הראיות והעדויות - אני מתפלל ליום הזה", סיכם אמיר, "אסור שהתיק הזה יהפוך לגאוות המערכת המשפטית".

עו"ד פלדמן: קצב אכל מרורים שסירב לעסקת הטיעון

"אמרנו לו באופן ברור וחד-משמעי, ככל שאפשר לומר ללקוח מסוגו של משה קצב: ותר על כבודך וקבל את הסדר הטיעון, אפילו שאתה טוען שהוא לא משקף את העובדות. כבד אותו", סיפר פלדמן - שהוסיף כי אמר לנשיא לשעבר: "נכונים לך ייסורים רק מעצם המשפט. אפילו היית מזוכה או מזוכה חלקית, את מנת הבושה וההשפלה תקבל בכל מקרה".

פלדמן סיפר כי הוויכוח בסוגיה התרחש לפני כמה שנים, גם כן לקראת חג הפסח. "אמרתי לו שתיכף יהיה ליל הסדר, הוא ישב עם משפחתו - והסיפור יהיה מאחוריו. עכשיו הוא אוכל מרורים", סיכם.

למרות כל אלה, אמר הפרקליט כי קצב עמד על שלו ולא הסכים להתפשר על טענתו לחפותו. "חוץ מאשר להצמיד אקדח טעון לראשו לא יכולתי לעשות יותר. אמרתי לו שיותר טוב להיות חכם מאשר צודק. אין שום ספק שאם הוא היה מקבל את הסדר הטיעון, אף אחד לא היה זוכר היום את הפרשה הזאת. היא הייתה נבלעת מזמן בהיסטוריה, ובמקום זאת היא צפה כמו לוויתן שמן שעלה מן הים ובולע את הכל".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב