עו"ד אביגדור פלדמן: אמרתי לקצב להיענות לעסקת הטיעון, עכשיו הוא אוכל מרורים

בריאיון ראשון מאז מתן גזר הדין, פרקליטו של הנשיא לשעבר משה קצב הכה על חטא על כך שלא קיבל את הסדר הטיעון שהוצע לו, אבל מבטיח: "נילחם בעליון"

שעות אחרי שנשיא המדינה לשעבר והאנס משה קצב נשלח לרצות שבע שנים מאחורי סורג ובריח, תקף הערב בחריפות פרקליטו, עו"ד אביגדור פלדמן, את התנהלות בית המשפט בפרשה. בהתייחסו לאופן שבו הסתיימה הפרשה, התייחס פלדמן להסדר הטיעון שהוצע בתחילה לקצב ונדחה על-ידו והביע צער על כך שהנשיא לשעבר התעקש שלא לקבלו.

"אמרנו לו באופן ברור וחד-משמעי, ככל שאפשר לומר ללקוח מסוגו של משה קצב: ותר על כבודך וקבל את הסדר הטיעון, אפילו שאתה טוען שהוא לא משקף את העובדות. כבד אותו", סיפר פלדמן - שהוסיף כי אמר לנשיא לשעבר: "נכונים לך ייסורים רק מעצם המשפט. אפילו היית מזוכה או מזוכה חלקית, את מנת הבושה וההשפלה תקבל בכל מקרה".

פלדמן סיפר כי הוויכוח בסוגיה התרחש לפני כמה שנים, גם כן לקראת חג הפסח. "אמרתי לו שתיכף יהיה ליל הסדר, הוא ישב עם משפחתו - והסיפור יהיה מאחוריו. עכשיו הוא אוכל מרורים", סיכם.

למרות כל אלה, אמר הפרקליט כי קצב עמד על שלו ולא הסכים להתפשר על טענתו לחפותו. "חוץ מאשר להצמיד אקדח טעון לראשו לא יכולתי לעשות יותר. אמרתי לו שיותר טוב להיות חכם מאשר צודק. אין שום ספק שאם הוא היה מקבל את הסדר הטיעון, אף אחד לא היה זוכר היום את הפרשה הזאת. היא הייתה נבלעת מזמן בהיסטוריה, ובמקום זאת היא צפה כמו לוויתן שמן שעלה מן הים ובולע את הכל".

בעקבות השתלשלות הפרשה והנסיבות שליוו אותה, אמר פלדמן כי צפה את עונש המאסר שנגזר על מרשו. "קשה לומר שהופתעתי, לאור הכרעת הדין החד-משמעית, חסרת הפקפוק והספקות. זה פחות או יותר העונש שניחשנו. שמחנו לראות שהשופטת שבח חשבה שגם ארבע שנים היו מספיקות".

עם זאת, הבהיר פלדמן כי הוא וצוות ההגנה של קצב עדיין לא אמרו את המילה האחרונה. "העונש מטריד אותנו פחות מהכרעת הדין, ואנו נלחם מלחמה חסרת פשרות בבית המשפט העליון. יש לי אמונה בבית המשפט העליון".

בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

המפכ"ל מגיב על עונשו של קצב: "קו פרשת מים"

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב