המפכ"ל מגיב לעונשו של קצב: "קו פרשת מים"

רנ"צ דודי כהן מגיב הערב לראשונה לגזר הדין החמור שהוטל הבוקר על הנשיא לשעבר משה קצב. "המשטרה ניהלה חקירה ללא מורא וללא משוא פנים, תוך שמירה על זכויות הקורבנות", אמר. מוקדם יותר אמר ראש הממשלה נתניהו: "זהו יום של עצב וכלימה, אבל גם של הערכה עמוקה וגאווה במערכת הצדק הישראלית". הצטרפו לשידור החי

בבית התפוצות בתל אביב הגיב הערב לראשונה מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן לגזר דינו החמור של הנשיא לשעבר משה קצב. את התייחסותו לגזר הדין, בטקס לכבוד סיום כהונתו של ניצב שחר איילון, מפקד מחוז תל אביב במשטרה, העברנו בשידור חי כאן באתרי האינטרנט של חדשות 2.

"הפרשה הזו מהווה קו פרשת מים משמעותי מאוד בחיי מדינת ישראל", אמר המפכ"ל בהתייחסות ראשונה לגזר הדין. "המשטרה ניהלה חקירה ללא מורא וללא משוא פנים, תוך שמירה על זכויות הקורבנות, זכויות החשוד וזכות הציבור לדעת. המשטרה תהיה ערוכה לכל חקירה כזו גם בעתיד, כיאה למדינה דמוקרטית".

התגובות במערכת הפוליטית לגזר דינו הכבד של הנשיא לשעבר משה קצב לא איחרו היום להגיע. בין המגיבים ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית.

"זהו יום של עצב וכלימה, אבל גם של הערכה עמוקה וגאווה במערכת הצדק הישראלית", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ועידת ראש הממשלה.

"בית המשפט קבע בצורה חדה וברורה עיקרון פשוט והוא שוויון בפני החוק – איש אינו עומד מעל החוק, גם אם מדובר בנשיא ורם", דברי ראש הממשלה. "דבר שני שקבע בית המשפט הוא שוויון בין גברים ונשים. לכל אישה זכות על גופה, זכות לכבוד לחירות, ולאף אחד אין זכות ליטול דברים אלו".

לבני: "נשיאות אי אפשר לשלול, חירות כן"

"יום שבו נשיא מדינת ישראל הולך לכלא בגין אונס אינו יום של שמחה", אמרה לבני בתגובה לפרסום גזר הדין. "עם זאת, משהתברר שהתארים הממלכתיים שימשו כמכפיל כוח מול נשים אי אפשר לשלול את הנשיאות בדיעבד, אבל אפשר לשלול את החירות", הוסיפה לבני.

"נשיא צריך להיות מורם מעם מכוח אישיותו ומעמדו כסמל, אך כל אלה לא מקנים לו חסינות בפני החוק", אמרה יו"ר האופוזיציה וסיכמה: "בצד המועקה יש בי היום תקווה גדולה שישראל בתהליך של תיקון. אנחנו צריכים לקבל את הדין ומשה קצב צריך לרצות את הדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדרך לכלא - סיקור מיוחד:

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

הכרעת הדין המלאה

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רגע האמת הגיע: משה קצב בדרך לכלא

התובעת לשעבר של קצב: "שיילך לכלא"

מיוחד: הקלטת השיחה בין קצב לא'

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת של א': "משה קצב הוא סוטה"

זוכרים? נאום האימים של משה קצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

מא' ועד ת' - כך התפוצצה פרשת קצב