כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

ההכנות לקליטתו של האסיר משה קצב הולכות ונשלמות, עכשיו כשגזר הדין ועונש המאסר הפך למוחשי. על פי התכנון יוחזק קצב בתא אחד עם עוד אסיר אחד או שניים לכל היותר ופיקוח מלא יוטל אחר צעדיו ותנועותיו - כדי לוודא ולבדוק אם הוא עלול או מתכוון להזיק לעצמו

בשירות בתי הסוהר סירבו לדבר הבוקר על האפשרות שנשיא המדינה לשעבר משה קצב ייכנס לכלא, אפשרות שהפכה עכשיו למציאות מוחשית מאוד. בתוך כך, ההיערכות לקליטתו של האסיר מספר אחת בשיאה, לקראת חודש מאי, אז צפוי הנשיא לשעבר להיכנס לכלא. עדיין לא נקבע סופית היכן ירצה משה קצב את עונש המאסר שלו.

בשלב הראשון הוא יישלח לאגף קטן ומבודד - או בכלא איילון ברמלה או בכלא שקמה באשקלון. רק לאחר מכן הוא יועבר לכלא בו הוא יירצה את רוב תקופת העונש שלו. מדובר בכמה אפשרויות: כלא חרמון בצפון, שם מרצה את עונשו כעת השר לשעבר אברהם הירשזון; כלא מעשיהו - שם מרצה את עונשו השר לשעבר שלמה בניזרי; כלא רימונים או כלא שקמה באשקלון, קרוב לביתו בקריית מלאכי.

כך או כך, קצב יוחזק בתא אחד עם עוד אסיר אחד או שניים לכל היותר. לפחות בתקופה הראשונה יהיה פיקוח מלא אחר צעדיו ותנועותיו כדי לוודא ולבדוק אם הוא עלול או מתכוון להזיק לעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

מערכת היחסים האסורה נחשפת

"קצב ביקש לחזור לעסקה - ונדחה"

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"

מסיבת העיתונאים של א': משה קצב הוא סוטה