פרשת קצב: א' מבית הנשיא תגיש תביעה לפיצויים

א' מבית הנשיא אמנם לא נכללה בכתב האישום שבו הורשע קצב לפני כשלושה חודשים וחצי, אך בשבוע הבא, כך התפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", בכוונתה להגיש נגד הנשיא לשעבר תביעה לפיצויים בסך 2.5 מיליון ש"ח. א' תטען: קצב גרם לנזקים נפשיים לי ולמשפחתי. מדובר בתביעה שאם תוגש תהיה פורצת דרך

א' מבית הנשיא, שלא נכללה בכתב האישום הפלילי נגד נשיא המדינה לשעבר משה קצב, תגיש נגדו בתוך כשבוע תביעה אזרחית לפיצויים, כך מפרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות יורם ירקוני. על פי הפרסום, צפויה התביעה לעמוד על סכום של למעלה מ-2.5 מיליון שקלים.

בכתב התביעה צפויה א' לטעון כי נגרמו לה נזקים נפשיים ומאז המקרה היא מתקשה למצוא עבודה במשרה מלאה ונאלצת להסתפק בעבודה במשרה חלקית. בנוסף על כך תטען א' כי נגרמו נזקים נפשיים גם למשפחתה.

האם תעלה א' מבית הנשיא על דוכן העדים?

לטענת מקורביה, בהגשת התביעה האזרחית מנסה א' לקבל, לראשונה, חותמת רשמית מבית המשפט שגם היא נמנית על קורבנותיו של נשיא המדינה לשעבר. א' תמתין למתן גזר דינו של קצב מחר כדי להחליט על צעדיה.

במסגרת המשפט תוכל א', אם תחפוץ בכך, לעלות על דוכן העדים ולהציג את גרסתה, מה שלא התאפשר לה עד כה. בניגוד למשפט הפלילי, לא תידרש א' בתביעה האזרחית לשכנע את השופט בצדקת גרסתה מעבר לכל ספק סביר, אלא בדרגת הוכחה נמוכה יותר.

תביעתה של א' ממשרד התיירות - לאחר הגשת הערעור לעליון

אם תגיש לבסוף א' את התביעה, יהיה זה ההליך המשפטי השני שהיא מנהלת נגד הגורמים המעורבים בפרשה. בעבר היא הגישה קובלנה פלילית נגד עו"ד אמנון שומרון, איש יחסי ציבור ומקורבו של קצב, על הוצאת לשון הרע. לפני כמה חודשים הסתיימה הקובלנה לאחר ששומרון הסכים להתנצל בפניה.

כאשר תגיש א' את התביעה האזרחית נגד קצב היא תהיה פורצת הדרך גם בתחום הזה. א' ממשרד התיירות, שקצב הורשע באינוסה, מתכוונת גם היא להגיש תביעת פיצויים נגד קצב, אולם היא תעשה זאת רק לאחר שיסתיים הדיון בערעור שמתכוון קצב להגיש לבית המשפט העליון על הרשעתו.

הכרעת הדין המלאה בתיק האונס של משה קצב

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

"מסמך ההבנות" של קצב ו-א': תתפטרי בכבוד - ותשתקי

המדינה דורשת: מאסר ממושך לקצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"