אישום: גר בדירת הנרצחת בחיפה, לקח את כספה וקנה מתנות לחברתו

פיוטר רבינוביץ' המשיך לגור בביתה של נדיה וילנקינה גם אחרי שגרם למותה. הוא משך מחשבון הבנק שלה כסף ומכר את חפציה, וכך קנה לחברתו פרחים ושרשרת. רק אחרי שנתקל בבעל הבית נמלט מהמקום

הנרקומן פיוטר רבינוביץ' ניצל את טוב לבה של נדיה וילנקינה מחיפה, שהתירה לו להתגורר בביתה אחרי שסיפר לה על כך שאין לו קורת גג לישון תחתיה. אבל על אותה המחווה, שנולדה בפגישה אקראית בין השניים במהלך נסיעה באוטובוס, היא שילמה באכזריות בחייה.  כתב האישום החמור שהוגש הבוקר נגד רבינוביץ' מתאר איך חנק את מארחתו, וגם ימים אחרי שמתה המשיך לשהות בדירתה. בין לבין, הוא השתמש גם משך עשרות אלפי שקלים מחשבון הבנק שלה.

רבינוביץ', בן 25, פגש את וילנקינה כמה ימים אחרי שברח ממוסד לגמילה מסמים. הרצח התרחש בדצמבר האחרון, אך הזוועה נחשפה רק שבועות ארוכים אחרי. "הוא קשר את ידיה ורגליה של המנוחה באמצעות כבל חשמל, כרך סביב צווארה צעיף וסתם את פיה באמצעות פיסת בד ומגבת. בימים שלאחר מכן, המשיך להתגורר בדירתה ולחגוג על חשבונה - ומשך מחשבון הבנק שלה יותר מ-1,600 שקל", נכתב בכתב האישום, שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בחיפה.

על השתלשלות האירועים שהסתיימה ברצח וילנקינה, בת 39 במותה, מפרט כתב האישום: "לאחר חמישה ימים שבהם לן הנאשם בדירה, הודיעה לו המנוחה כי עליו לשלם לה, ולא - לעזוב את הדירה. בתגובה נטל הנאשם סכין, הצמיד אותו לגבה והובילה לחדר השינה. הוא קשר את ידיה מאחורי גבה, כופף את רגליה לאחור וקשר גם אותן. כששאלה לפשר מעשיו, סטר לה והורה לה לשתוק".
 
אחר כך סתם רבינוביץ' את דרכי הנשימה של וילנקינה, שלפי התביעה, מתה מחנק או מלחץ הצעיף שכרך סביב צווארה. זה לא הפריע לו לערוך קניות על חשבונה: לפי כתב האישום,  כבר בערבו של יום הרצח משך הנאשם 200 שקלים מחשבונה של וילנקינה, עולה מאוקראינה. 

בסופו של דבר, הוא לקח משם יותר מ-1,600 שקלים שבאמצעותם רכש רבינוביץ' שרשרת ופרחים לחברתו. אחר כך הוא אף מכר מכשירי חשמל שונים ותכשיטים שנטל מביתה של וילנקינה. את דירתה הוא עזב רק בינואר האחרון, כשנתקל בבעל הדירה. אחרי שבירר את פשר הימצאו במקום, הסכים לתת לו את מפתחות הבית ואחר כך נמלט. רק אז התגלתה גופתה של העולה.

בפרקליטות ביקשו לעצור את רבינוביץ' עד תום ההליכים. נוסף על כך, טענו שם כי הוא הודה במעשים המיוחסים לו. עם זאת, הנאשם עצמו אמר כי לא התכוון לגרום למותה של וילנקינה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק