אח בבי"ח תקף מינית מטופלות חסרות הכרה

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום אח בביה"ח "שערי צדק" בעבירות אונס. האח נהג לנצל את מצבן של המטופלות, שהיו שרועות ערומות בחדר הניתוח כשהן עדיין מורדמות ושלח את ידיו לעבר איברים מוצנעים בגופן. עורך דינו: "ייתכן שבמהלך התעוררות החולות או העברתן ממיטה לאלונקה היד שלו היתה באזור, אך לא מעבר לזה"

האח אנס את המטופלות. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום את משה ישועה, אח כירורג מבית החולים "שערי צדק" בירושלים, בשורה של עבירות אינוס ומעשה מגונה במטופלות חסרות הכרה.

ישועה הורשע בביצוע שני מעשי אינוס ובעוד שני ניסיונות אינוס של מטופלות, אחת מהן בת 25 ונוספת בת 19. מכתב האישום עולה כי מדובר בעבריין מין סדרתי בעל דפוס פעולה חוזר. ישועה נהג לנצל את מצבן של המטופלות, שהיו שרועות ערומות בחדר הניתוח ללא הכרה, ובטרם התעוררו נהג לגעת באזורים מוצנעים בגופן.

עוד עולה מגזר הדין, כי לעיתים הבחין הצוות הרפואי במעשי האח ומנעו ממנה לבצע את זממו, אך במקרים אחרים היה מצליח להכניס את ידיו מתחת לשמיכה מבלי שהרופא או האחיות שמו לב. במסגרת תפקידו, נדרש ישועה להכין את חדר הניתוחים לקראת הניתוח ולספק כל סיוע שיתבקש במהלך ההליך הכירורגי ולאחריו. 

"אני אמרתי לו שזה מעשה מגונה וזה משהו שלא יעשה, ואז הוא אמר לי שהוא נורא מצטער", אמר אחד הרופאים.

בבית המשפט נחשף מחדל משטרתי בחקירתוו של ישועה, שעלול להעיב על הליך הענישה. השופטים גילו כי בניגוד לנהלים, לא היה תיעוד מצולם של חקירת ישועה במשטרה - אלא רק תיעוד קולי.

עורך הדין אלי כץ, המייצג את ישועה, מסר כי הוא כופר בהאשמות נגדו. לטענתו, האח זוכר רק שניים מהמקרים המיוחסים לו ולגביהם הגיב כי "מרשי אכן נכח בניתוחים המדוברים. הוא מכחיש כל נגיעה המיוחסת בשני האישומים. ייתכן שבמהלך התעוררות החולות או העברתן ממיטה לאלונקה יכול להיות שהיד שלו הייתה באזור, אך לא מעבר לזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק