כתב אישום הוגש נגד נילי פריאל בגין העסקת עובדת זרה

העסקת עובדת זרה ללא היתר, זהו הסעיף שבו הואשמה הבוקר נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון ברק, בבית הדין האזורי לעבודה. ברשות ההגירה והאוכלוסין, שהגישה את התביעה, ציינו שהאישום הוגש כחלק ממאבקם בהעסקת עובדים זרים – ולא בשל מעמדה של פריאל

רשות ההגירה והאוכלוסין הגישה הבוקר כתב אישום נגד נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, בבית הדין האזורי לעבודה. פריאל מואשמת בהעסקה בלתי חוקית של עובדת זרה.

כתב האישום הוגש נגד פריאל עצמה ולא נגד ברק, מפני שהיא ניהלה יחסי עובד מעביד עם העובדת הפיליפינית וירג'יניה ולא שר הביטחון עצמו.

"מי שצריך לשלם - ישלם"

ברשות ההגירה והאוכלוסין הדגישו בעבר כי האישום נעשה במסגרת האכיפה נגד מעסיקים ולא בשל מעמדה של פריאל או בעלה. "זו מדיניות שמי שצריך לשלם - משלם", אמרו ברשות וציינו שפריאל שיתפה פעולה בחקירתה.

בחודש אוקטובר האחרון, עם חשיפת הפרשה, הודיעה פריאל ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין כי היא מוכנה לשלם את הקנס בגין העסקת העובדת הזרה בביתה, ושלחה לו מכתב שבו ציינה כי כבר הודתה בעבר שהעסיקה את העובדת ללא קבלת אישור או היתר. "עוד בחקירתי הראשונה לפני חודשים רבים, אישרתי כי העסקתי עובדת זרה ללא קבלת היתר", כתבה פריאל והוסיפה: "כבר הבעתי את צערי ואני נכונה לשלם את הקנס המוטל במקרה זה. אני סבורה שבכך ניתן להביא את הנושא לידי סיום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק