כתב אישום יוגש נגד נילי פריאל בגין העסקת עובדת זרה

רשות ההגירה והאוכלוסין תגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד רעיית שר הביטחון ברק, נילי פריאל, בגין העסקת עובדת זרה ללא היתר. ברשות מדגישים כי האישום יוגש כחלק ממאבק כולל בהעסקת עובדים זרים – ולא בשל מעמדה של פריאל

רשות ההגירה והאוכלוסין תגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, נילי פריאל בבית הדין האזורי לעבודה, בגין העסקה בלתי חוקית של עובדת זרה. כתב האישום יוגש נגד פריאל עצמה ולא נגד ברק - מפני שהיא ניהלה יחסי עובד מעביד עם העובדת הפיליפינית, וירג'יניה.

ברשות ההגירה והאוכלוסין מדגישים הערב כי האישום נעשה במסגרת האכיפה נגד מעסיקים ולא בשל מעמדה של פריאל או בעלה. "זו מדיניות שמי שצריך לשלם - משלם", אמרו שם וציינו שפריאל שיתפה פעולה בחקירתה.

בחודש אוקטובר האחרון, עם חשיפת הפרשה, הודיעה פריאל ליועץ המשפטי לממשלה כי היא מוכנה לשלם את הקנס בגין העסקת העובדת הזרה בביתה.

פריאל שלחה מכתב ליועץ המשפטי יהודה וינשטיין, בו ציינה כי כבר הודתה בעבר שהעסיקה את העובדת ללא קבלת אישור או היתר. "עוד בחקירתי הראשונה לפני חודשים רבים, אישרתי כי העסקתי עובדת זרה ללא קבלת היתר", כתבה פריאל והוסיפה: "כבר הבעתי את צערי ואני נכונה לשלם את הקנס המוטל במקרה זה. אני סבורה שבכך ניתן להביא את הנושא לידי סיום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק