בכיר ברשות המסים מואשם בשוחד והצעת הטבות מס תמורת תשלום

כתב אישום הוגש הבוקר בביהמ"ש המחוזי בת"א נגד דוד ואנונו מרשות המסים, בגין שורה של עבירות שביצע במסגרת תפקדיו הבכיר. לדברי הפרקליטות, מעשיו של ואנונו מעידים על "פעילות עבריינית שיטתית, מסוכנת ומתוחכמת ומספר רב של עבירות שבוצעו לאורך שנים". בין היתר הוא נאשם בסחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים

"מי שאמור היה להיות סמל לשמירת הסדר והחוק הפך למסכל הסדר והחוק, ובמעשיו פגע באמון הציבור ובשלטון" - כך הגדירו בפרקליטות את דוד ואנונו, מנהל מחלקת חקירות ומודיעין ברשות המסים, בכתב האישום החמור שהוגש נגדו הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

נגד ואנונו, שעומד במרכזה של פרשת השוחד ברשות המסים, הוגש כתב אישום המשתרע על 27 עמודים, לצד בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים. בסך הכל, הוא מואשם בשש עבירות שונות: קשירת קשר לביצוע פשע, לקיחת שוחד, סחיטה באיומים, שיבוש מהלכי משפט, שימוש במרמה, עורמה ותחבולה ומרמה והפרת אמונים.

התובעת בתיק, עו"ד אסתי קליין מפרקליטות מיסוי וכלכלה במחוז תל אביב, תיארה את התנהלותו של ואנונו במילים קשות. "כל מעשיו היו למען בצע כסף, לשם מימון רמת חיים גבוהה ולשם קידום האינטרסים האישיים שלו, לרבות טיפוח קשריו עם בעלי תפקידים במשרות פוליטיות וציבוריות שונות. הוא פעל בעזות מצח ובתחכום, תחת אפם של מנהלי רשות המסים ועובדיה - באמצעות שימוש במעמדו הבכיר ובקשריו ותוך מעילה בוטה באמונם של הממונים עליו ובאמון הציבור. כך הוכיח כי אין עליו מורא, וכי אין ליתן בו אמון כלל ועיקר".

"פעילות עבריינית שיטתית, מסוכנת ומתוחכמת"

אחד הפרשות המרכזיות שהובלטו בכתב האישום הייתה סביב חלקו של ואנונו בחקירה שהתנהלה נגד הזמר קובי פרץ. בין היתר, תוארה שם פגישה שנערכה בינו לבין אמרגנו של פרץ, יוחאי יעיש, בבית קפה ברמת אביב ג'. "בפגישה הנ"ל, במסגרת הקשר לתכנית העבריינית ולשם קידומו, הציע הנאשם לסגור את תיק המס של קובי פרץ תמורת סכום שנע בין 150 אלף שקלים ל-180 אלף שקלים, שאותו יהיה על קובי פרץ לשלם למס הכנסה. בנוסף, כתמורה לעזרתם, ביקש הנאשם לעצמו סכום של 50 אלף שקלים במזומן". נדגיש, כי בפרשה זו אין כל האשמה כלפי הזמר קובי פרץ אלא רק כלפי ואנונו שביקש לקבל שוחד.

בפרקליטות הסבירו כי התנהלותו של ואנונו הייתה סדרתית, והסבירו כי "אין המדובר במעידה חד-פעמית אלא בפעילות עבריינית שיטתית, מסוכנת ומתוחכמת שנמשכה לאורך שנים, בעירוב גורמים רבים ובהיקף ניכר, תוך ניצול מעמדו הבכיר ברשות המסים, נגישותו לגורמים ברשות המסים וקשריו. מעשיו נעשו תוך שימוש במידע רגיש ומסווג, שהגיע לידיעתו מתוקף תפקידו ומעמדו הבכיר ותוך עשייה בתוך רשות המסים כבעסקו הפרטי, תוך דריסה ברגל גסה של אמון הציבור בפעילות רשות המסים וגרימת נזק בל יתואר לתדמיתה של הרשות השלטונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק