ואנונו יואשם בעבירות שוחד "תוך ניצול מעמדו הבכיר"

המשפט המחוזי בת"א יוגש מחר כתב אישום חמור נגד בכיר רשות המסים דוד ואנונו, באשמת שוחד סחיטה באיומים ועוד. "ואנונו ניצל את מעמדו הבכיר ברשות המיסים ועשה שימוש במידע רגיש ומסווג שהגיע אליו מתוקף תפקידו", אומרים במשטרה

היחידה לחקירות הונאה במשטרה סיימה את החקירה נגד דוד ואנונו, ראש היחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים, ומחר יוגש נגדו כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בתל אביב. החקירה, שזכתה לשם "פרשת רשות המסים 2", לוותה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב.

ואנונו יואשם בביצוע עבירות שוחד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות מס ועבירות נוספות. מחומר החקירה גיבשו החוקרים ואנשי הפרקליטות תשתית ראייתית לכאורה, לכך שואנונו דרש ולקח שוחד מנישומים שונים באופן שיטתי ובמשך שנים.

מהמשטרה נמסר כי ואנונו "ניצל את מעמדו הבכיר ברשות המיסים ועשה שימוש במידע רגיש ומסווג שהגיע אליו מתוקף תפקידו. הוא קשר קשר יחד עם אחרים על מנת שאלה יפנו אליו נישומים לצורך סיועו בטיפול בתיקי המס שלהם וזאת בעבור טובות הנאה כספיות ואחרות, מתוך ציפייה שבחלק מהמקרים יוכל להסתייע במעמדם וקשריהם של אותם נישומים לשם קידומו במערכת".

ראש רשות המסים עם חשיפת הפרשה: המערכת שלנו לא מושחתת

יהודה נסרדישי, ראש רשות המיסים, טען בראיון לחדשות 2 עם חשיפת הפרשה כי "אדם אחד חטא ומזה להסיק שכל המערכת מושחתת זה עוול - אני לא נרגע מאתמול".

נסרדישי ביקש גם שלא לקשור בין הפרשה הזו לפרשת רשות המסים הקודמת, בה היו מעורבים מספר אנשי עסקים. ההקשר היחיד בין שתי הפרשות הוא החשוד המרכזי בפרשה הנוכחית - דוד ואנונו.

ואנונו נעצר בחשד לקידום ענייניהם של אנשי עסקים. במקביל, חשף פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' כי שמואל דכנר, איש עסקים ויזם נדל"ן רב השפעה, משמש כעד מדינה בפרשת "הולילנד" ומכונה "איש מפתח" גם בפרשה זו ברשות המיסים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק