"מסמך ההבנות" של קצב ו-א': תתפטרי בכבוד - ותשתקי

בית המשפט התיר היום, לבקשת חדשות ערוץ 2, לפרסם את אחת הראיות המרכזיות במשפט האונס של משה קצב: מדובר בהסכם שערך עבור קצב חברו אורי יואלי, בניסיון לפייס את א' ממשרד התיירות, לאחר שקצב אנס אותה ופיטר אותה. בהסכם הציע יואלי ל-א' תנאי פרישה נוחים מהמשרד תמורת שתיקתה

זו אחת הראיות המרכזיות ביותר שהובילו להרשעתו של משה קצב באונס. אחת הראיות המחזקות את עדותה של א' ממשרד התיירות, ראיה שסייעה לתביעה להוכיח שקצב פחד מ-א', פחד ממה שהיא עשויה יום אחד לספר.

אחרי מעשה האונס החליט קצב לפטר את א'. לצורך כך, מתואר בהכרעת הדין, בנו קצב ועוזריו מסכת של תלונות, מגובה במסמכים ולפיהם תפקודה של א' היה לקוי. כש-א' פוטרה, נבהל קצב מתגובתה החריפה.

לפי הכרעת הדין, אז שלח את חברו הקרוב אורי יואלי, להרגיע אותה. המסמך שנחשף הערב, שמצאה א' בביתה רק סמוך להגשת כתב האישום, מדהים. יואלי ניהל בשמו של קצב מו"מ על תנאי פרישה של עובדת ממשרד ממשלתי.

יואל כותב בכתב ידו, "עקרונות להסכמה בין א' לשר":
-מכתב השר ל-א' מבוטל.
-א' תקבל מכתב המלצה מהשר.
-א' תקבל משכורת של שלושה חודשים.
-השר יסייע ל-א' במציאת תעסוקה.
-א' תמשיך בעבודתה עוד 10 ימים.
-א' תכתוב מכתב התפטרות.
-בסיום עבודתה תיערך הרמת כוסית.
-התיק האישי של א' יישאר נקי.

בית המשפט ייחד פרק מרכזי למסמך ההבנות הזה. "הנאשם", כתבו השופטים, "חשש מ-א' האוצרת בתוכה סודות אפלים מעברו. מהמסמך עולה כוונה לתגמל את א' הזועמת ולגרום לכך שלא תפר את שתיקתה ולא תחשוף את קלונו של הנאשם ברבים".

"יואלי", כתבו השופטים, "סייע לקצב בהרגעתן ובפיוסן של הנשים, יזם בנה וברא ראיות ליום סגריר". בפני היועץ המשפטי לממשלה עומדת סדרת פניות, המבקשות ממנו להעמיד גם את אורי יואלי לדין על מעשיו החמורים.

היועץ עדיין לא הכריע, אך הסיכויים לכך בשל שורה של קשיים משפטיים, אינם רבים.

הכרעת הדין המלאה בתיק האונס של משה קצב

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

המדינה דורשת: מאסר ממושך לקצב

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"