אחרי שנתיים בכלא: זוכה מרצח וייצא לחופשי

יותר משנתיים אחרי שהורשע ברצח ונשלח לכלא, זיכה היום בית המשפט העליון את מאהר אלעיסווי מרצח בת דודתו בת ה-30. עורך דינו עירער לבית המשפט העליון, אשר החליט בבחינה מחודשת של הראיות כי אין בהן די להרשעה והודיע על זיכויו מחמת הספק

זירת רצח. צילום ארכיון (חדשות 2)

לא אשם: מאהר אלעיסווי, תושב רמלה בן 40, הורשע בנובמבר 2008 ברציחתה של בת דודתו, תושבת רמלה בת 30. גופתה של האישה נמצאה בחוף פלמחים, והמשטרה אספה ראיות המצביעות, לכאורה, על אשמתו של אל אלעיסווי. בין היתר, נמצא בזירה בדל סיגריה עם DNA של אלעיסווי, ופירוט השיחות של המנוחה הראה שהוא האחרון עימו דיברה לפני מותה.

בנוסף, ראייה מרכזית של התביעה הייתה העובדה שמדובב של המשטרה דיבר עם אחיינו של המורשע, והצליח לגרום לו לומר שהחשוד התוודה בפניו על הרצח. אולם, בבחינה נוספת, הבחין בית המשפט שהאחיין הודח להפליל את דודו.

מתוך תמליל השיחה עם המדובב, ניכר כי האחיין שוכנע כי דודו כבר הודה ברצח וכי אם לא יפליל את הדוד, יואשם גם הוא ברצח. מכאן, שהאחיין חשב שהדרך היחידה להימנע מעונש היא הפללת דודו, שלפי המדובב, הודה בכל מקרה ברצח.

עו"ד הנאשם: "יום חג למערכת המשפט"

בנוסף, כאשר נבחן האיכון הסלולרי שבוצע על מנת לאתר את מיקומו של אלעיסווי, נמצא כי האיכון דווקא מצביע שהוא היה בכיוון אחר מאשר זירת הרצח. על כן, הראייה היחידה שנותרה היא ה-DNA, על בדל הסיגריה שנמצא 9 מטרים מהגופה, אשר בסך הכל מלמד כי בשלב כלשהוא אלעיסווי היה שם ואינו מהווה ראייה מספקת לרצח.

לכן, מחמת הספק, החליט בית המשפט העליון לזכות את אלעיסווי מכל אשמה ולשחררו לאלתר. פרקליטו של אלעיסווי, עו"ד ירום הלוי, אמר לאחר ההכרעה כי: "הסיפוק גדול מאוד, משום שאין כמו החזרת מורשע ברצח על לא עוול בכפו לחירות מחודשת, לאשתו ולילדיו. ללא שמץ הגזמה, מדובר ביום חג, לא רק למשפחתו של מרשי אלא גם למערכת המשפט", דברי עו"ד הלוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק