איש העסקים גד זאבי זוכה מכל אשמה

פרשת "מלם" הגיעה לסיומה. בית משפט השלום בתל אביב החליט הבוקר לזכות את איש העסקים גד זאבי ושאר הנאשמים בפרשה מכל אשמה. השופטת העבירה ביקורת על התנהלות התביעה בתיק, וקבעה שזאבי התנהל בתום לב. עו"ד של זאבי: "אנחנו שבעי רצון"

גד זאבי. צילום ארכיון (חדשות 2)

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דניאלה שריזלי, זיכתה הבוקר מכל אשמה את איש העסקים גד זאבי, חברת מלם שהיתה בשליטתו, מנכ"ל החברה גלעד רבינוביץ, הדירקטור יובל אקר ועו"ד החברה אסף טיבר, שעמדו לדין בפרשת "מלם".

זאבי, שהיה יו"ר החברה, הואשם ביחד עם רבינוביץ', אקר וטיבר בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וברישום כוזב במסמכי תאגיד. הפרקליטות טענה כי הנאשמים קשרו קשר להשיג אישור של בעלי המניות בחברה לשלם לזאבי שכר חודשי בסך 10,000 דולר. היום קבעה השופטת כי התביעה לא הוכיחה את טענותיה.

"אני לא נכנסת בסופו של יום לנימה אישית", אמרה השופטת לתובעים. "השארתי את הכרעת הדין מקצועית וממלכתית, למרות שמאוד רציתי להגיד את מה שעבר בראשי במהלך הדיונים. אפשר היה לקצר הרבה, ורק בגלל הכבוד שאני רוכשת לתביעה לא הפסקתי דיונים. זה היה ממש לא לעניין".

זיכוי בכל הסעיפים

בנוסף מתחה שריזלי ביקורת על הרשות לניירות ערך, על שלא הביעה דעתה בנוגע לפרשה. "הייתי מצפה מהרשות לניירות ערך שתביע דעתה אך היא לא עשתה זאת", אמרה השופטת והוסיפה: "נשמט הבסיס מתחת 'קבלת דבר במירמה'". לבסוף קבעה שריזלי: "אני מזכה את הנאשמים מכול העבירות שבכתב האישום".

לאחר מתן הכרעת הדין מסרה פרקליטתו של זאבי, עו"ד ניב-סבג כי: "אנחנו שמחים מכך שבית המשפט קיבל את טענותינו, לפיהן גד זאבי פעל בתום לב ועל סמך חוות דעת משפטית נכונה ומבוססת", אמרה ניב-סבג, "זאבי הוא אדם עתיר זכויות שסבל מהליך ממושך שהחל בחקירתו לפני 7 שנים ולכן ההחלטה העקרונית בעניין חשובה", וסיכמה: "אנחנו שבעי רצון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק