חוות דעת פסיכיאטרית: "האנס מארומה" כשיר לעמוד לדין

חוות הדעת שתוגש הבוקר לבית המשפט קובעת כי ניסים פינס בן ה-21 כשיר לעמוד לדין. פינס כבר עבר בדיקות פסיכיאטריות בעבר ונמצא כשיר בכולן. הוא נאשם באונס ילדה מוגבלת בשירותים בסניף ארומה בירושלים

ניסים פינס הנאשם באונס ילדה בת 12 הסובלת ממוגבלויות בסניף ארומה בירושלים - כשיר לעמוד לדין, כך קובעת חוות הדעת הפסיכיאטרית בעניינו. על פי הערכה פינס בן ה-21 היה מודע למעשיו בעת ביצוע העבירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לבית המשפט המחוזי בירושלים תוגש הבוקר חוות הדעת שחוברה על ידי מומחים מבית החולים הפסיכיאטרי "הרצוג". לאור הממצאים שעלו, פינס המיוצג על ידי עו"ד אריאל הרמן, יועמד לדין באשמת אונס ילדה בשירותי סניף ברחוב הלל בירושלים.

"פגיעה בילדות חסרות ישע"

לפני כשלושה שבועות התירה המשטרה לפרסם, כי פינס נעצר בחשד שאנס וביצע מעשה סדום בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון ובגין תקיפה דומה של קטינה נוספת. "מדובר בפגיעה בילדות חסרות ישע בצורה קשה ביותר", הדגישו במשטרה.

מחקירת המשטרה בפרשה עלה כי הצעיר הבחין בילדה כשעברה סמוך לבית כנסת, לאחר שהגיעה למקום עם אביה. על פי החשד הוא גרר את הקטינה לאזור של חנויות ושם, על פי החשד, אנס אותה באכזריות. כאשר נתפס על ידי שני עובדי ניקיון נמלט עם הילדה לבית הקפה "ארומה" ברחוב הלל, אנס אותה פעם נוספת בתא השירותים וביצע בה מעשה סדום.

מנהל בית הקפה ולקוחות שהבחינו שמשהו אינו כשורה תפסו את החשוד מבצע את זממו בילדה וניסו ללכוד אותו - אך הצעיר נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקטינה כשהיא בוכייה. מאוחר יותר נמסר מארומה כי מצלמות האבטחה סייעו לתפוס את החשוד.

"בשלב כלשהו הגיעו אנשים למקום שהפריעו לו לבצע את זממו. הקימו המולה במקום והוא פשוט נמלט", אמר היום פקד ידידיה יעקב, קצין פשעים בתחנת לב הבירה בירושלים, שהופקד על חקירת האירוע. "כעבור כמה ימים, בעקבות חקירה מאומצת ששילב כמה תחנות בעיר, הצלחנו לאתר אותו ועצרנו אותו", הוסיף יעקב.