העו"ד סירב לשמש נהג לשופטת - ופוטר

עוזר משפטי או נהג אישי? עו"ד יוסי לוי התמנה לעוזר של שופטת, אולם סירב להסיע אותה - ועכשיו מצא את עצמו מחוץ למערכת המשפט. לפני כחודש פנה לוי אל השופטת במכתב בו הביע את סירובו להסיע את השופטת מדי יום. שלשום הוא התבשר כי לא ימשיך בתפקידו במערכת המשפט ופוטר אחרי יותר מ-4 שנים

סכסוך בין שופטת בית משפט השלום לבין העוזר האישי שלה, יוצר מבוכה רבה במערכת המשפט. הפרשה שהחלה לפני יותר מחודש, קיבלה היום תפנית נוספת עם פיטוריו של העוזר האישי שהעז להתלונן נגד השופטת שאצלה עבד.

עו"ד יוסי לוי, שימש עוזר אישי של שופטת בית המשפט השלום בצפת עניאם שרקאווי בחודשים האחרונים. הרקע לסכסוך, שפורסם במהדורה המרכזית לפני כחודש, החל לאחר שהשופטת עינאם שרקאווי נפגעה בידה והתקשתה לנהוג בעצמה.

השופטת פנתה להנהלת בית המשפט בבקשה לקבל נהג צמוד וכשבקשתה נדחתה, פנתה לעוזר המשפטי שלה בבקשה שייקח אותה בכל בוקר אל בית המשפט ויחזיר אותה לביתה בנצרת. המשמעות: עבודה של שעתיים וחצי נוספות בכל יום כנהג אישי. עו"ד לוי סירב לבקשתה, אלא שאז לטענתו, השתנה היחס של השופטת כלפיו. היום כאמור, פוטר מעבודתו.

במכתב הפרידה ששלח שלשום לעמיתיו עם הבשורה על סיום תפקידו כתב עו"ד לוי: "ביחס לנסיבות פיטוריי אציין, כי מיד בקרות 'הסערה' שהייתי בעינה לפני כחודש, קיבלתי מהמזכיר הראשי במחוז הצפון הודעת פיטורין, בנימוק שאין לי שופט. (נאמר שם גם, שכמובן אם אמצא שופט, אשאר...) אומר רק זאת, אני יוצא מכאן בראש מורם, בידיעה שפעלתי נכון על פי צו מצפוני ולא נרתעתי אחור".

מקורביה של השופטת טוענים כי השופטת שרקאווי פנתה אל עו"ד לוי בבקשה אישית ולא בציווי, כדי שלא תצטרך לצאת לחופשה וליצור סחבת נוספת בעבודת השופטים. גורם בהנהלת בתי המשפט מסר כי "עבודתו של לוי הופסקה בסוף חודש פברואר", מבלי להתייחס לנסיבות בהן הסתיים חוזה העבודה עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק