עסקת טיעון לסגנו של ג'קי מצא

הרשעה נוספת בפרשת רשות המיסים: שמואל בוברוב, מי שהיה סגנו של ג'קי מצא, הודה והורשע היום במסגרת הסדר טיעון במרמה ובהפרת אמונים. מכתב האישום נגדו נמחקה ההאשמה בקבלת שוחד. בוברוב צפוי לשישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות

שמואל בוברוב. עוד הרשעה לרשות המסים (חדשות 2)

עסקת טיעון נוספת בפרשת רשות המיסים: שמואל בוברוב, מי שהיה סגנו של ג'קי מצא ברשות המיסים ושימש כסמנכ"ל לענייני מנהל, הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של מרמה והפרת אמונים. הפרקליטות מחקה מכתב האישום המקורי את האשמה בקבלת שוחד.

בית משפט המחוזי בפ"ת הרשיע היום, במסגרת הסדר טיעון, את שמואל בוברוב, מי שכיהן כסמנכ"ל למינהל ברשות המסים. על פי הסדר הטיעון, הודה בוברוב בארבע עבירות של הפרת אמונים. הסדר הטיעון גובש לאחר שפרקליטיו של בוברוב הביאו לידיעת המדינה נתונים בדבר נסיבות רפואיות הנוגעות לבוברוב והמגובות בחוות דעת של גורמים מקצועיים.

במסגרת הסדר הטיעון, הודה בוברוב בארבע עבירות של הפרת אמונים. בין היתר, הודה בוברוב בהפרת אמונים הנוגעת לסיוע שקיבל מקובי בן גור בקידום מינויו לתפקיד סמנכ"ל למינהל. נוכח הנסיבות יוצאות הדופן הנוגעות לבוברוב, יעתרו הצדדים לעונש מוסכם של שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות.

מצא נשלח לשנת מאסר בפועל

לפני כחודש גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שנת מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי, על ראש רשות המיסים לשעבר, ג'קי מצא, שהורשע בהסדר טיעון בחמישה סעיפים של הפרת אמונים ובסיוע לשוחד.

פרקליטיו של מצא ביקשו שלא לגזור עליו מאסר וקלון, מאחר שהוא "שילם ומשלם מחיר אישי יקר". השופט זכריה כספי אמר עם מתן גזר הדין: "הנאשם העדיף שיקולים אישיים שלו ושל גורמים זרים על פני טובת הציבור, בכך הוא חוטא ומחטיא גם יחד ומועל בטובת הכלל".

"במהלך התקופה הוא אף מאפשר לגורמים הזרים לקחת את המושכות לידיהם ובמקרה אחד אף לצעוק עליו כשלא קידם אדם לתפקיד רכז, זוהי פגיעה קשה ברשות הציבור ושבירת נורמות. הנאשם נמצא מועל בתפקידו הלוך ושוב, הלוך ושוב".