איציק מרדכי פיצה את אחת הנשים: התביעה נסגרה

היום הסתיימה תביעה אזרחית שהגישה אחת המתלוננות נגד שר הביטחון לשעבר איציק מרדכי, שהורשע בעבר כי הטריד אותה מינית. על פי ההסכם, תזכה המתלוננת ל-140 אלף שקלים בתמורה למחיקת התביעה. עורכי דינם של שני הצדדים סירבו להגיב על פרטי ההסכם, שנחתם בתום 9 חודשים של גישור

10 שנים אחרי ההרשעה המתוקשרת, חשפנו הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2 הסכם חשאי שחתם שר הביטחון לשעבר יצחק מרדכי עם אחת מקורבנותיו. בעקבות ההסכם בתביעה האזרחית שהוגשה נגדו, פיצה מרדכי את הקורבן בסכום של 140 אלף שקלים. כחלק מההסכם, משכה הקורבן את התביעה.

מדובר בתביעה שהגישה נ', אחת הנשים שנפלה קורבן למעשיו, כשבמהלך הדיונים בבית משפט השלום בירושלים החליטו הצדדים להעביר את הדיון בנושא לגישור אצל המגשר דוד גלדשטיין. במהלך תשעת החודשים נידון עניינו של מרדכי בפני המגשר, עד שכאמור הגיעו הצדדים להסכמה.

במסגרת ההסכם חתמו השניים על הסכם סודיות, כשהם מתחייבים לא להעביר את פרטי הפשרה לאיש. נזכיר כי בתחילת הפרשה ביקשו הצדדים מהשופט צו איסור פרסום, אך זה דחה את הבקשה.

עו"ד משה שחל ועו"ד איתן האזרחי, פרקליטיו של מרדכי, סירב להגיב לפניית חדשות 2 בעניין הסכם הפרשה. גם עורכי דינה של נ' עו"ד עמוס אגרון ועו"ד אריאל עטרי סירבו להתייחס לפרשה.

תזכורת: כל פרטי הפרשה

יצחק מרדכי, אלוף במילואים, פרש מהחיים הפוליטיים לאחר שהואשם במעשים מגונים. הרשעתו הביאה לקטיעת הקריירה הציבורית שלו.

במרץ 2000, בזמן כהונתו כשר התחבורה, הגישה נגדו אחת ממזכירות לשכתו תלונה בגין הטרדה מינית. המזכירה טענה, כי מרדכי החדיר את ידו מתחת לחולצתה והצמיד אותה אל גופו מספר פעמים, בניגוד לרצונה. בהמשך הוגשו תלונות של שתי נשים נוספות: קצינה ששירתה תחת פיקודו בצה"ל ופעילת ליכוד. שתיהן התלוננו על כך שמרדכי כפה עליהן מגע אינטימי בניגוד לרצונן.

מרדכי הורשע בשתי תלונות מתוך השלוש. בית המשפט העליון דחה את ערעורו שהוגש מיד לאחר מכן והותיר על כנו את העונש שגזר עליו בית משפט השלום, 18 חודשי מאסר על תנאי. עם הגשת כתב האישום נגדו במאי 2000 התפטר מרדכי מהממשלה. זמן קצר אחרי שהורשע בבית המשפט השלום בירושלים התפטר גם מהכנסת. הפרשה אף הובילה לגירושיו של מרדכי מאשתו כוכי.

בשנת 2005 מרדכי עורר סערה כאשר התכוון ללמד בבתי ספר תיכוניים בשדרות. שרת החינוך דאז לימור לבנת פסלה אותו מללמד עקב הרשעתו בעבירת מין. בנוסף, בספטמבר 2005 התכנסה הוועדה לחוק השיפוט הצבאי כדי לדון אם לשלול את דרגתו של מדרכי. שנה לאחר מכן הוחלט כי מרדכי ימשיך להחזיק בדרגתו הצבאית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק