משה קצב פינה מיוזמתו את לשכת הפאר במימון המדינה

שלושה שבועות לפני מתן גזר הדין, הודיע הנשיא לשעבר משה קצב כי הוא מתכוון לפנות את לשכת הפאר שהמדינה שוכרת עבורו בר"ג. על פי ההערכות, קצב פינה את הלשכה מכיוון שהוא החל להיערך ליום שאחרי גזר הדין, ובנוסף הוא צפוי להישאר בזמן הקרוב בביתו שבקרית מלאכי

הנשיא לשעבר משה קצב (חדשות 2)

לנשיא לשעבר משה קצב מגיעה על פי החוק לשכה הממומנת מכספי המדינה לכל ימי חייו, אך זו תישלל ממנו במידה שפסק הדין בעבירה שביצע יהיה סופי. למרות זאת, בעיתון "ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי קצב החליט שלא להמתין למתן גזר הדין בעניינו, ולפנות מרצונו את הלשכה.

מספר ימים לאחר הרשעתו, פנה הנשיא לשעבר קצב למנכ"לית בית הנשיא אפרת דובדבני, בבקשה לוותר על הלשכה שאליה נכנס בסוף שנת 2008. עצם פינוי הלשכה נשמר בסוד, ונודע לבני משפחת קצב רק בשעה שמבית הנשיא יצרו עמם קשר בכדי לתאם את מועד הפינוי.

ממקורביו של הנשיא לשעבר נמסר כי בתקופה הקרובה קצב מבלה את רוב זמנו בביתו שבקרית מלאכי ועל כן אין לו צורך בלשכה המפוארת. על פי הערכות, נראה כאילו קצב נערך ליום שאחרי מתן גזר הדין. מקורביו אומרים שככל הנראה קצב לא יוכל להשתמש עוד בלשכה לאחר מתן גזר הדין, ולכן החליט לפנותה.

מוקדם יותר השבוע הודיע בית המשפט המחוזי בת"א כי הוא דוחה את מתן גזר דינו של הנשיא לשעבר. בתחילה היה אמור הרכב השופטים למסור את גזר הדין ביום האישה הבינלאומי בתאריך ה-8 למרץ, אך השבוע הודיעו כי גזר הדין יינתן שבועיים לאחר מכן בתאריך ה-22 למרץ.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק