כתב אישום: קרא "ערבים בני זונות" - ודקר למוות

כתב אישום הוגש היום בבימ"ש המחוזי בירושלים נגד 4 נערים בני 16-17 מירושלים ומיו"ש, בגין מעורבותם בהריגת צעיר ערבי לפני כ-3 שבועות במרכז הבירה. על פי כתב האישום, לרצח קדמו קריאות גזעניות שהובילו לדקירתו בתער. לאחר מותו של הצעיר, חזרו שניים מהנאשמים לזירה כדי להעלים ראיות

קראו קריאות גזעניות, היכו, דקרו וחזרו לזירה כדי להעלים ראיות - כך עולה מכתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז ירושלים בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד ארבעה צעירים המעורבים במותו של חוסאם חסאן בן ה-24 במרכז העיר לפני כשלושה שבועות.

כל הנאשמים הינם מתחת לגיל 18 ולכן נאסר פרסום שמם, אולם למרות גילם הצעיר, עולה מהתנהלותם לכאורה אכזריות רבה, שהובילה בסופו של דבר למותו של הצעיר - רק משום שהיה ערבי. אחד הצעירים נאשם בהריגת חסאן, בעוד אחרים נאשמים בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות.

המקרה אירע לפני כשלושה שבועות במרכז העיר, לעיני מבלים רבים, אולם רק בשבוע שעבר הותר לפרסום דבר מעצרם. על פי כתב האישום, הארבעה, תושבי איזור ירושלים בגילאי 16-17 פגשו את ברחובות הלל ושמאי את ההרוג ואת חברו והבחינו שהם דוברים ערבית.

אחד הנאשמים ניגש אל חסאן והחל לקרוא לעברם קריאות שונות בעלות אופי גזעני, בנוסח "ערבים מניאקים", "כולכם בני זונות", "מוות לערבים". לאחר מכן תקף אחד מהצעירים היהודים את ההרוג באגרופים. חבריו של הצעיר הצטרפו אליו ובמקום התפתחה קטטה, במהלכה שלף אחד הנאשמים תער ספרים וגרם למנוח חתך עמוק בפניו, מאוזנו השמאלית דרך הלחי ועד לצווארו.

הסתיר את התער כדי להלים ראיות

למרות שחסאן דימם, הם המשיכו להכות באגרופיהם את ההרוג ואת חברו בכל חלקי גופם, תוך שהם קוראים קריאות וקללות בעלות אופי גזעני. גם ניסיונותיו של חוסאן לברוח, לא צלחו והוא התמוטט על המדרכה, כפי שעולה מכתב האישום. בשלב זה, כך נטען, החליטו הנשאמים לברוח מהזירה, ומאחור יותר שבו אליה שניים מהם כדי להעלים ראיות.

שניים מהנאשמים נעצרו עוד באותו היום, ובהמשך נעצר נער נוסף. רק לאחר מספר ימים הסגיר עצמו הנאשם המרכזי לידי המשטרה. הוא סיפר לחוקרים כי קנה את התער במספרה ביום הדקירה והסתיר אותו כיוון שחשש שייתפס עמו. בשלב מסוים חזר למקום ולקח את התער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק