מכתב הנאנסת לוועדת השחרורים: לא לשחרר את עאטף זאהר

מחר צפויה ועדת השחרורים של בית הדין הצבאי לפסוק בבקשתו של עאטף זאהר, אלוף המשנה לשעבר שהורשע בשורה של מעשי אונס של חיילת ששירתה תחתיו. לחדשות 2 הגיע מכתבה של המתלוננת שמבקשת מבית הדין – אל תשחררו אותו. צפו בקטעים מהמכתב

זו הפעם השניה שמנסה עאטף זאהר, הקצין שאנס חיילת ששירתה תחתיו באופן סדרתי לקצר את עונשו. בפעם הראשונה בקשתו נדחתה, ומחר צפוי בית הדין הצבאי להכריע האם ימשיך לרצות את עונש שש שנות המאסר שנגזר עליו, או שמא ייצא לחופשי כבר מחר, אחרי ארבע שנים בכלא.

זאהר הורשע בביצוע יותר מארבעה מקרי אונס והטרדה מינית של מ', חיילת ששירתה תחתיו. ממכתב שהעבירה מ' לוועדת השחרורים, ואשר עותק ממנו הגיע לידי חדשות 2, כותבת קורבן מעשי האונס: "צר לי, אך מכל כיוון שלא ניסיתי להסתכל על הדברים זה פשוט סוריאליסטי. דמיינו שבכך אתם גם סוללים את הדרך לשחרורו המוקדם של הנשיא לשעבר משה קצב".

"הנזק רק יחמיר עשרות מונים"

בהמשך כותבת מ': "גם קצב נמצא אשם על ידי בית המשפט, הרי גם הוא עבריין מין סדרתי והרי גם הוא ממשיך ומכחיש הכל...הנזק שלי הוא בלתי הפיך. אל תתנו לזמן שחלף לתעתע בכם - הנזק שנגרם לי על ידי האסיר, האנס, הנבל, לעולם לא ייעלם - ובמידה שישוחרר שחרור מוקדם, הנזק העצום רק יחמיר עשרות מונים".

עאטף זאהר פנה לבקשה לקיצור העונש בטענה להתנהגות טובה ומכיוון שהציג בפני הוועדה תכנית שיקום פרטית אותה התחייב לעבור. אבל כדי לקצר עונש, צריך גם להודות בעבירה ולהביע חרטה - דבר שסירב לעשות. עכשיו יצטרכו השופטים לקבוע האם לפנים משורת הדין לקבל את הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק