הפך לאב בעל כורחו ונתבע לשלם מזונות

תושב המרכז בשנות ה-40 לחייו הפך אב לתאומות מבלי שרצה בכך. את ההורות הכפויה הוא גילה באמצעות כתב תביעה למזונות שקיבל מידידתו - לה הסכים לתרום זרע. למרות הסכם מוקדם ביניהם לפיו הוא לא יהיה מחויב לגדל את התינוקות, ביהמ"ש קבע שישלם להן מזונות חלקיים

הפך לאב לשתיים בניגוד לרצונו. אילוסטרציה (חדשות 2)

האב הזה כבר לא יתנדב לעזור לידידות במצוקה: תושב המרכז בשנות ה-40 לחייו, הסכים לתרום זרע לידידה שלו שחלמה להפוך לאם. למרות הסכם מוקדם ביניהם, לפיו הוא יהיה פטור מכל חובות כלפי הילד, הוא מצא עצמו עומד בפני תביעה משפטית למזונות.

לדבריו, כפי שפורסמו היום ב"מעריב", במהלך היכרותם המוקדמת לפני כחמש שנים, ידידתו שיתפה אותו ברצונה העז להרות והפעילה עליו לחצים כבדים לתרום לה זרע. לפני שהחליט להיעתר לבקשה החריגה של ידידתו, היא התחייבה בפניו שהמחווה שלו לא תדרוש ממנו כסף או זמן בעתיד, וכי מרגע שתהרה, הוא לא יהיה קשור עוד להיריון או לילד.

אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד. כבר במהלך ההיריון החל התורם להרגיש שהידידה משתפת אותו בתהליך יותר משהיה מעוניין וביקש לנתק את הקשר עמה. אך מספר חודשים אחרי הלידה הוא התבשר שהוא אב לתאומות באמצעות כתב תביעה לקבלת מזונות.

בבית המשפט התלבטו השופטים בין מצבו הייחודי של האב לבין דרישות החוק - שקובע שכל עוד זהות האב ידועה, מחובתו לדאוג לכלכלת הילד. בסופו של דבר, הם קיבלו חלקית את טענת עורכת דינו של האב שרון פרילינג, שיש להכיר בתרומת הגבר כמסלול חלופי לתרומת זרע אנונימית. בניסיון לאזן בין הצדדים, נקבע כי האב יעביר תשלומי מזונות לאם התאומות בסך 2,400 שקלים בחודש, הנמוך משמעותית מהמקובל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק