כתב אישום: הורים ניסו לשכנע את בתם להתאבד

בני זוג מהצפון מואשמים בכך שניסו לשדל את בתם להתאבד, כלאו אותה ואיימו על חייה - על רקע "כבוד המשפחה". בעקבות הלחץ ניסתה הבת לחנוק את עצמה ולחתוך את ורידיה. "לאדם שמסוגל לבצע מעשים כאלו בבשר מבשרו אין מעצורים", טענה נציגת הפרקליטות. "ההורים נכשלו במשימה רק בשל תושיית הבת, דקות לפני שנפחה את נשמתה"

ניסתה להתאבד - בגלל ההורים. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה האריך היום את מעצרם של בני זוג מהצפון, הנאשמים שניסו לשדל את בתם להתאבד. ההורים מואשמים בנוסף בכליאת שווא, איומים, תקיפה, הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט - כל זאת נגד בתם בגין מה שמכונה "כבוד המשפחה".

במהלך הדיון טענה נציגת הפרקליטות כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת אשמתם של ההורים, בעיקר בשל העובדה כי הבת התקשרה למשטרה בזמן אמת ומסרה את תלונתה, לפיה השניים מתכוונים לרצוח אותה או שתתאבד בעצמה.

"כפסע היה בין כתב האישום כפי שהוא לבין כתב אישום של רצח של ממש בחשד לפגיעה בכבוד המשפחה", הדגישה נציגת הפרקליטות בדיון. "אין ספק כי אדם שמסוגל לבצע מעשים כאלו במי שהוא בשר מבשרו, כאשר הערך העליון שמוביל אותו אינו קדושת החיים אלא כבוד המשפחה, בוודאי מעיד על עצמו כאדם מסוכן ביותר שאין לו כל מעצורים ואין שום תנאי שיכול באמת למנוע מאותם משיבים מלהשלים את המשימה בה הם נכשלו, אך ורק בשל תושייתה של המתלוננת, ממש דקות ספורות לפני שנפחה את נשמתה".

ניסתה לחנוק את עצמה ולחתוך ורידים

שופט המחוזי רון שפירא קבע כי ההורים מסוכנים לכאורה לבתם והורה על הארכת מעצרם של השניים. הוא ציין כי המתלוננת מתארת בעדותה כי הוריה, שכעסו עליה לאחר ש"פגעה בכבוד המשפחה", תקפו אותה באלימות ובהמשך ניסו לגרום לה לשים קץ לחייה.

בעקבות הלחץ, ביקשה הבת לפגוע בעצמה, ובין היתר ניסתה לחנוק את עצמה ולחתוך את ורידיה, עובדה שנתמכת הן בסימנים על גופה והן בראיות נוספות. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על כל פרטיהם של ההורים והבת, כדי למנוע את זיהויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק