רגע לפני גזר הדין: תקציב לשכת קצב יגדל ב-47 אלף שקל

בעודו יושב בבית המשפט ושומע את הטיעונים לעונש אותו המדינה דורשת להטיל עליו, אישרה ועדת הכנסת את הגדלת תקציב לשכתו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב ב-47 אלף שקלים. ב-2011 יעמוד תקציב לשכתו על 1.8 מיליון שקלים

דווקא ביום בו הנשיא לשעבר משה קצב הגיע לבית המשפט על מנת לשמוע את הטיעונים לקראת קביעת גזר דינו, אישרה ועדת הכספים של הכנסת להעלות את תקציב לשכתו של קצב לשנת 2011 ב-47 אלף שקלים בשנה, כך שיגיע ל-1.794 מיליון שקל.

קצב כנשיא המדינה לשעבר שוכר לשכה ברמת גן והוא זכאי להעסקת עובדים, עוזרים, נהג וכן לרכב צמוד. המדינה משתתפת גם בעלות אחזקת ביתו בקריית מלאכי.

תקציב לשכתו של שרון: 1.2 מיליון ש"ח בשנה

בנוסף, זכאי קצב לפנסיה חודשית נטו בגובה 100% ממשכורתו העומדת על 46,278 אלף שקלים, שלא נפגעה בעקבות הרשעתו של קצב באינוס לפני כחודשיים.

במקביל, ועדת הכספים אישרה היום גם הגדלת תקציב הטיסות של נשיא המדינה שמעון פרס ב-2.1 מיליון שקל ל-4.55 מ' ש'. לרה"מ לשעבר אהוד אולמרט אושרה תוספת של 1.2 מייליון שקל ל-4.7 מיליון שקל ולרה"מ לשעבר אריאל שרון אושרה תוספת תקציב של 227 אלף שקל ל-1.2 מיליון שקל.

גזר הדין של קצב: ביום האישה הבינ"ל

הדיון היום בוועדת הכנסת התקיים בזמן שקצב עצמו נכח בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שם שמע את הטיעונים לעונש. גזר דינו של קצב יינתן בשמונה במרס בשעה 09:00 בבוקר בדלתיים פתוחות - ובאותו תאריך, באופן אירוני, מציינים ברחבי העולם את יום האישה הבינלאומי.

הבוקר נערך מאחורי דלתיים סגורות שלב הטיעונים לעונש במשפט קצב. אחרי כארבע שעות נפתחו הדלתות והנשיא לשעבר ומקורביו עזבו את האולם, אך סירבו לדבר עם העיתונאים.

בינואר האחרון התפרסמה הכרעת הדין המלאה בעניינו של האזרח מספר 1, הכוללת את העדויות המלאות ופירוט העבירות שביצע קצב, לצד גרסתו של הנשיא לשעבר. בפרטים החדשים שנחשפו תוארו בין היתר המפגשים בין קצב לקורבנותיו.

הכרעת הדין המלאה בתיק האונס של משה קצב

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"