הוחמר עונשו של עבריין שתקף שוטר

לפני כשנה צילם מתנדב במשטרה צעיר מהצפון מבצע עבירת תנועה. אלא שהעבריין גילה כי הוא תועד במצלמה, ואז הוציא מוט ברזל וניסה להכות את המתנדב. היום החמיר בית משפט העליון בעונשו ושלח אותו לשנת מאסר בפועל

עונש חמור לעבריין שתועד מבצע עבירה: בית המשפט העליון שלח היום לשנת מאסר בפועל צעיר מהגליל שניסה לתקוף מתנדב משטרה שתיעד את עבירות התנועה שביצע.

התמונות האלה, שצולמו בכביש כברי - אחיהוד בצפון לפני כשנה, חושפות עוד מקרה של אלימות בכבישי ישראל. אמיר שחאדה, צעיר בן 20 מכפר יאסיף, תועד במצלמת הטלפון הנייד של מתנדב המשטרה רמי רוסו, כשהוא נוהג בפראות באחד הכבישים המרכזיים בצפון הארץ.

שחאדה תועד פעמיים במצלמת הטלפון הנייד של רוסו כשהוא מתעלם מקו לבן, ונוהג בפראות תוך כדי סיכון חייו וחיי הנהגים האחרים בכביש. כשהשניים הגיעו לרמזור, צילם רוסו את הנהג העבריין. "במסגרת ההתנדבות שלי הגעתי למסקנה שישנה הקבלה בין אנשים שנוהגים בפראות על הכביש לבין עבריינים מתחומים אחרים", סיפר רוסו, וידע על מה הוא מדבר.

בהזדמנות הראשונה, עצר שחאדה את כלי רכבו באמצע הכביש ויצא לעברו של רוסו בניסיון לגנוב את המצלמה שבידו. בהמשך חזר לרכבו והוציא משם לום ברזל, כדי להראות לרוסו "מי הבוס על הכביש". אלא שלמזלו הרב של רוסו, הוא שלף את האקדח שברשותו ושינה את מאזן הכוחות.

"דמיין לעצמך, בן אדם עם מוט ברזל ששוקל 3 קילו נוחת עליך, אם לא היה לי את הנשק עליי באותו זמן, אני לא יודע באיזה מצב הייתי גומר את הסיפור, הייתי יכול להיות היום אריק קרפ השני", סיפר רוסו, שזכה לשבחים ממפקד המחוז הצפוני של המשטרה.

בית המשפט המחוזי הסתפק בעבודות שירות לצעיר התוקף, אולם כעת החמיר העליון בעונשו ושלח אותו למאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק