9 שנות מאסר לשודד הבנקים הסדרתי

יצחק אברהם מאור יהודה הודה במסגרת עסקת טיעון כי שדד באיומי אקדח לא פחות מ-18 סניפי בנק דואר באזור המרכז. היום גזר עליו בית המשפט המחוזי עונש מאסר של 9 שנים בפועל ושנת מאסר וחצי על תנאי. השודד הביע חרטה על מעשיו: "הייתי חוזר אחרי השוד ובוכה"

עונש כבד ל"יורש של האופנובנק": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום תשע שנות מאסר על יצחק אברהם, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע 18 מעשי שוד בסניפי בנק הדואר באזור המרכז.

במשך כשנה וחצי שדד אברהם לא פחות מ-18 סניפים של בנק הדואר, תוך כדי שהוא מאיים על העובדים באקדח צעצוע ובחלק מהמקרים אף השתמש באלימות. סכום הכסף הכולל ששדד הגיע ל-390 אלף שקלים.

בכתב האישום מצויין כי כדי להסתיר את זהותו, נהג אברהם להסתיר את פניו באמצעות קסדת אופנוע או בנדנה. בנוסף, נהג להרכיב לוחית זיהוי מזויפת על האופנוע שבאמצעותו הגיע ונמלט מזירות השוד השונות.

"אחרי ששדדתי הייתי בוכה"

לאחר מעשי השוד הרבים שביצע, נלכד אברהם על ידי שוטר שהוצב לאבטח סניף בנק ברחוב החלוצים ברמת גן. על פי כתב האישום, הבחין השוטר בנאשם מתצפת על הסניף והצליח לעצור אותו, זאת למרות שניסה להימלט על קטנוע.

הנאשם הביע במהלך המשפט את חרטתו, ואף ציין כי לאחר כל אחד ממעשי השוד היה בוכה ומתחרט. לדבריו, חצי מהכסף אותו שדד העביר לעבריינים בשוק האפור ואת החצי השני נהג להוציא על הימורים, מאחר שהוא מכור.

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א יהודית אמסטרדם ציינה בגזר הדין כי מעשי השוד בוצעו מתוך תכנון ובתחכום רב. לדבריה, למרות שלנאשם לא קיים עבר פלילי, זה ברור כי אלמלא גילה שוטר תושייה בזמן שזיהה אותו - הוא לא היה נעצר.

לאחר שהנאשם הודה במעשים, גזר עליו בית המשפט תשע שנות מאסר בפועל, שנת מאסר וחצי על תנאי. אברהם הורשע בעבירות של שוד, כליאת שווא, זיוף סימני זיהוי של רכב, ניסיון להכשלת שוטרים וניסיון בריחה ממשמורת חוקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק