תובע 1.2 מיליארד ש' מקוקה קולה

ערבי ישראלי הגיש בקשה לתביעה יצוגית חסרת תקדים נגד חברת קוקה קולה, זאת בעקבות חשיפת "המתכון הסודי" של המשקה בשבוע שעבר ברשת. התובע נדהם לגלות כי אחד המרכיבים בקוקה קולה הוא אלכוהול. התובע אומר כי הוטעה וצרך אלכוהול בניגוד לחוקי האיסלאם: "אחד ממעשי ההטעיה הגדולים בהיסטוריה הצרכנית"

אחרי חשיפת המתכון הסודי - עכשיו התביעה: בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה היום בקשה לתביעה ייצוגית בגובה של 1.2 מיליארד שקלים נגד חברת קוקה קולה. התובע הוא ערבי ישראלי, שטוען כי צרך אלכוהול בניגוד לידיעתו, זאת מכיוון שאלכוהול הוא חלק מהמרכיבים הסודיים של המשקה שנחשפו לאחרונה.

לטענת התובע, כאשר נחשף בשבוע שעבר המתכון הסודי של קוקה קולה ברשת, הוא נדהם לגלות כי אחד מהמרכיבים הוא אלכוהול. לדבריו, מכיוון שעל פי חוקי האיסלאם קיים איסור על שתיית אלכוהול, מדובר בהטעיית צרכנים ופגיעה באוטונומיה הפרטית שלהם.

"מדובר באחד ממעשי ההטעיה הגדולים בהיסטוריה הצרכנית"

האיש טוען כי הגיש את התביעה בשם כלל האוכלוסיה המוסלמית שחיה בישראל, המונה יותר ממיליון בני אדם. בעזרת עורכי דינו הוא דורש לקבל פיצוי בגובה של 1,000 שקלים לכל אחד מהמוסלמים בארץ, וכך הגיע הסכם הכולל ל-1.2 מיליארד שקלים.

לדברי התובע, אם היה יודע שהמוצר מכיל אלכוהול, הוא לא היה שותה אותו במשך כל השנים. בבקשת התביעה נכתב: "התובע נפגע מעמקי נשמתו כאשר נודע לו על קיומו של אלכוהול במשקה האהוב עליו, קוקה-קולה, הרי שהוא מוסלמי ששומר על מצוות הדת של האיסלאם. הכרחתו לשתות אלכוהול בדרך של הטעיה גרמה לו למפח-נפש אדיר".

עוד נכתב בבקשת התביעה: "מדובר באחד ממעשי ההטעיה הגדולים בהיסטוריה הצרכנית, כשהחברה מעלימה את קיומו של הרכיב האלכוהולי, תוך מודעות לזאת שהעולם המוסלמי נמנע ממוצרים כאלה. מדובר בפרשה חמורה מאוד, והיא לבטח לא תהיה האחרונה בעולם לאור התרמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק