מסתמן: ליברמן לא יואשם בשוחד

ההכרעה בתיק ליברמן מתקרבת: היועמ"ש יקיים בשבועיים הקרובים שתי ישיבות בפרשת שר החוץ. על פי גורמים בפרקליטות אין די ראיות להעמיד לדין את ליברמן באשמת שוחד, אך ייתכן והוא יואשם במרמה והפרת אמונים

היועץ המשפטי יהודה וינשטיין צפוי להודיע עד סוף החודש על ההחלטה בעניינו של שר החוץ אביגדור ליברמן. לקראת ההכרעה בעניין מסתמן כי ליברמן לא יואשם בעבירת שוחד, ואף קיים סיכוי שיוחלט כלל לא להגיש כתב אישום.

כעת קיימת תמימות דעים בקרב משתתפי הפורום הבכיר בפרקליטות המדינה כי אין די ראיות להאשים את ליברמן בעבירת שוחד. עם זאת, קיימת הסכמה גורפת כי ניתן להעמיד אותו לדין בגין עבירות פחותות כמו הלבנת הון וקבלת דבר במרמה.

על פי לוחות הזמנים בתיק, כבר ביום שלישי הקרוב תתקיים פגישה של הפורום הבכיר כדי לדון בנושא. שבוע אחר כך נקבעה פגישה סופית ואחרונה בה כל אחד ממשתתפי הפורום הבכיר בפרקליטות יגידו מה השורה התחתונה מבחינתם בתיק, ורק אז היועץ יתפנה מעיסוקיו כדי לקבל החלטה - האם להגיש כתב אישום ובאילו סעיפים.

חקירתו של ליברמן נפתחה באפריל 2006, ולוותה כל העת בידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.בראשות מנהלת המחלקה, עו"ד אביה אלף.

באוגוסט 2009 הסתיימה החקירה בהמלצה להעמיד את ליברמן לדין בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, הטרדת עד והלבנת הון. סעיף רישום כוזב במסמכי תאגיד לא נכלל בהמלצת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק