אולמרט תובע 150 אלף שקל מלדור

ראש הממשלה לשעבר מממש את איומיו ומגיש תביעת דיבה נגד נגד פרקליט המדינה. התביעה מגיעה בעקבות ראיון של לדור ב"הארץ", על כך נכתב בתביעה: "התבטאויותיו פגעו קשות בזכות היסוד של מר אולמרט להליך הוגן"

האיומים הפכו לתביעה: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיש היום תביעה בבית משפט השלום בתל אביב נגד פרקליט המדינה משה לדור ונגד הוצאת עיתון הארץ, בדרישה לפיצויים בסך 150 אלף שקל. לטענת אולמרט לדור פגע בו באופן אישי במסגרת ריאיון שהעניק לעיתון.

"למרבה הצער, בעניינו של מר אולמרט פרץ מזמן פרקליט המדינה את כל הגדרות והסייגים", נכתב בכתב התבעה. "אסור של אתמול הפך מותר. בלתי ראוי הפך ראוי. מאידך, כל ביקורת מקצועית עניינית הנמתחת על התנהלותו של פרקליט המדינה, מוצגת מיד על ידו כמלחמת 'בני החושך בבני האור'. כך לא פועלת מערכת תביעה מתוקנת".

אולמרט לא חסך בביקורת כלפי לדור בדבריו. "במערכת תביעה מתוקנת היה פרקליט המדינה מגלה מידה ראויה של ריחוק ומקצועיות בטיפולו בעניינו של נאשם, כל נאשם באשר הוא, ומניח לו להתמודד על חפותו בבית המשפט, ולא הופך את ההליך המשפטי לזירת התגוששות תקשורתית", לשון כתב התביעה. 

במקום תביעה - דרש התנצלות 

בהמשך נכתב כי "במערכת תביעה מתוקנת, היה יודע פרקליט המדינה להודות בטעותו ולהתנצל על משגה ששגה". כזכור, הפיצוי שדרש אולמרט לפני הגשת התביעה עמד על 50 אלף שקלים לצד התנצלות מצדו של לגור, אך כשזו לא הגיעה - בחר אולמרט לפנות לבית המשפט.

בסוף השבוע העניק לדור ראיון לעיתון, בו דיבר בפירוט על פרשות שונות בהן נקשר שמו של אהוד אולמרט. בין היתר דיבר פרקליט המדינה גם על הלוואה שקיבל אולמרט מידידו ג'ו אלמליח, תיק שנסגר ללא אישום, ואמר כי מדובר ב"סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה" ואף ציין כי הוא עצמו מחבריו לא קיבל "אפילו ופל".

ראש הממשלה לשעבר אולמרט דורש כעת באמצעות פרקליטיו, פיצוי כספי בסך 150 אלף דולר, אותם הוא מתכוון לתרום לבית ספר ביאליק רוגוזין בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק