19 שנות מאסר לרוצח היצאנית מת"א

מאסר ממושך נגזרו היום על עזיז דוידוב, שהורשע במסגרת הסדר טיעון ברצח אנט פרץ בת ה-67 לפני כשנתיים. לאחר ששדד ממנה 1,000 שקלים, נמלט דוידוב, ואותר כעבור 8 חודשים לאחר שדגימת DNA שלו נמצאה בציפורני הקורבן

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את עונשו של עזיז דוידוב, שרצח במכות את היצאנית אנט פרץ מקריית גת במרץ 2009. הרצח פוענח לאחר שמונה חודשים בעקבות שרידי DNA שהותיר דוידוב בציפוני הנרצחת, כתוצאה ממאבק עמה.

השופטים התייחסו בגזר הדין לקלות שבה ניטלו חייה של פרץ. "לפנינו מקרה חמור שבו קופחו חיי אדם בעבור 1,000 שקלים, המעיד שוב על הקלות הבלתי נסבלת של נטילת חיים בשל עניין של מה בכך", כתב הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת נורית אחיטוב.

מלבד עונש מאסר של 19 שנים בפועל, השופטים גזרו על דוידוב עונש מאסר על תנאי של שנתיים ושנה, לתקופה של שלוש שנים מיום שחרורו מהכלא, בהתאם לחומרת העבירות שיעבור.

הרוצח אותר בעקבות דגימת DNA בציפורני הנרצחת

שמונה חודשים לאחר שנמצאה גופתה של אנט פרץ בת ה-67 במכון ליווי בדרום תל אביב, הצליחה המשטרה לפענח את הרצח בזכות DNA שהשאיר החשוד על גופת הקורבן. בתום חקירה מאומצת עצרו שוטרי מרחב יפתח את עזיז דוידוב, מחוסר בית בן 45, בחשד שהכה למוות את פרץ במהלך ניסיון שוד בחודש מרס האחרון.

במסגרת בדיקה שגרתית שערכו השוטרים ברחוב יבנה בעיר הם עצרו את דוידוב, בעל עבר פלילי עשיר, לאחר שבציפורניה של פרץ נמצא DNA שקשר אותו למעשה. בחקירתו הודה דוידוב בחשדות נגדו וסיפר כי הגיע לדירה במטרה לשכור את החדרים במקום. לדבריו, לאחר מספר שעות הוא חזר לבית במטרה לשדוד את פרץ שהביעה התנגדות. בין השניים התפתח מאבק אלים, במהלכו חבט דוידוב באישה עד שנפחה את נשמתה. לאחר מכן גנב ממנה 1,000 שקלים ונמלט מהמקום.

פרץ, תושבת קריית גת, העתיקה את מקום מגוריה למרכז הארץ בשל מצוקה כלכלית. השוטרים מעריכים כי היא עבדה כפרוצה במכון ליווי. עם זאת, ילדיה של המנוחה מכחישים באופן גורף את הטענות ואומרים כי זו טיפלה בקשישים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק