דקרה את חברתה בשנתה - מקנאה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את עדי בניטה ברצח חברתה טליה אברמוביץ' לפני שנתיים בבני ברק. ההגנה טענה כי בניטה אינה שפויה, אך הטענות נדחו. בניטה הסגירה עצמה למשטרה לאחר שנערך מצוד אחריה

עדי בניטה בת ה-24 הורשעה היום ברצח חברתה טליה אברמוביץ' לפני כשנתיים בבני ברק. בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את בניטה ברצח למרות טענות ההגנה על אי שפיות. קנאתה של בניטה היא שהובילה אותה לרצוח את חברתה לאחר שגילתה שהייתה בקשר עם ידיד טוב שלה.

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט אורי שהם, התייחס בגזר הדין למצבה הנפשי של בניטה, ופירט את הסיבות שהובילו להידרדרות במצבה. "לאורך שנים, עשתה הנאשמת שימוש בסמים מסוגים שונים, ולשיטתה, חדלה משימוש בסמים זמן לא רב לפני ביצוע הרצח. לפיכך, אין מקום להניח, ולא הוצגה תשתית ראייתית לעניין זה, כי כניסתה של הנאשמת ל'גלישות פסיכוטיות', אינה קשורה לשימוש בסמים", נכתב בגזר הדין.

על סמך שורת הראיות שהוצגה במהלך המשפט, שלושת השופטים החליטו לבסוף פה אחד להרשיע את בניטה ברצח.

בסוף ינואר הוגש בבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד בניטה בת ה-24 בגין רצח חברתה טליה אברמוביץ' בסוף חודש דצמבר, בבני ברק. מכתב האישום עולה כי ככל הנראה הסיבה לרצח היא - קנאה. בכתב האישום תוארה מערכת היחסים בין השתיים שהיוותה את הרקע למעשה ונטען שבניטה רצחה את חברתה שהייתה בהריון, כי סברה שהיא נמצאת בקשר רומנטי עם ידיד קרוב שלה.

על פי כתב האישום, בניטה הגיעה בשעת ערב לדירתה של אברמוביץ' בבני ברק, כדי להתעמת איתה לגבי יחסיה עם הידיד. במהלך המפגש בין השתיים, כך נטען, ביקשה הנאשמת לברר עם המנוחה את מהות הקשר עם הידיד, עד שבשלב מסוים, סמוך לחצות, היא עזבה את הדירה.

יום למחרת, הגיעה בניטה לדירת חברתה כשהיא מצוידת בסכין. היא דפקה על הדלת, כך צויין, ואמרה לאמה של אברמוביץ' כי יום קודם לכן שכחה משהו בחדר של טליה. האם הכניסה אותה לדירה ובניטה נכנסה לחדר של טליה שישנה במיטתה. בינתיים, עזבה האם את הדירה.

דקרה את טליה למוות בסכין

בשלב מסוים, כך נטען בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד רותי שביט מפרקליטות מחוז תל אביב, תקפה בניטה את אברמוביץ' בסכין בכוונה לגרום למותה. "הנאשמת דקרה את המנוחה חמש דקירות: בפניה, בצווארה, בבטנה ובזרוע שמאל. המנוחה נאבקה בנאשמת וכתוצאה מהמאבק נגרמו למנוחה חתכים בכף ידה השמאלית", לשון כתב האישום.

כפי שפורסם בחדשות 2 באינטרנט ביום הרצח, בבוקרו של אותו היום התקבלו שתי פניות טלפוניות מסתוריות לתחנת המשטרה בבני ברק: אחת מהן דיווחה על אישה בסכנת חיים, השנייה דיווחה על רצח אישה בבני ברק. איכון טלפוני שביצעה המשטרה הביא למעצרה של בניטה עוד באותו היום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק