הרב הראשי של חיפה יועמד לדין?

פרקליטות מחוז ירושלים זימנה לשימוע את הרב הראשי של חיפה, הרב שאר ישוב כהן, לפני הגשת כתב אישום נגדו. הרב חשוד בשורת עבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד בפרשת "תיק הרבנים". תיק החקירה נגדו נסגר לאחר שהצהיר כי לא יכהן יותר בתפקיד ציבורי. בהתאם לתוצאות השימוע יוחלט אם לעמידו לדין

הרב שאר ישוב כהן, ארכיון (חדשות 2)

פרשת "תיק הרבנים" מגיעה לבית המשפט: הרב הראשי של חיפה זומן הבוקר לשימוע לפני העמדה לדין בחשד לעבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד. זאת, לאחר שהמשיך לכהן בתפקיד ציבורי למרות הצהרתו לפיה יסיים את תפקידו כרב העיר חיפה.

פרקליטות מחוז ירושלים שלחה זימון לבא כוחו של הרב כהן, בו זומן להשמיע את טענותיו בשימוע שייערך לו בפרקליטות לפני העמדה לדין. בהתאם לתוצאות השימוע, יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום.

החשדות בפרשה עסקו בפרשת משנה לתיק המרכזי, שנוגעת להתנהלות במכללת אריאל בראשה עמד הרב שאר ישוב כהן. לפני כשנה וחצי, ולמרות שנמצאה תשתית ראייתית כנגד הרב שאר ישוב כהן בתיק, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק. החלטה זו התקבלה לאור הצהרה של הרב שאר ישוב כהן כי לא יכהן יותר בתפקידים ציבוריים ויסיים את תפקידו כרב העיר חיפה.

החשד: סיפק תארים מזויפים

לפני כשנתיים וחצי זומן הרב שאר ישוב כהן לשימוע בפרקליטות מחוז ירושלים לאחר שעלו כנגדו חשדות ב"תיק הרבנים" שהוגש לפני כשנה ומתנהל בבית משפט המחוזי בירושלים. מדובר בפרשת מרמה בתארי רבנות לאנשי כוחות הביטחון והמשטרה שהושגו על ידי לימוד ב"מכללות" מספר שעות מועט בשבוע למשך שנה עד שנתיים.

התיק, שמנוהל על ידי עו"ד ארז פדן ושירה קני-טל מפרקליטות מחוז ירושלים, נפתח בעקבות חשד לשורה של מצגי שווא ושיתוף פעולה מצד מנהל מחלקת הבחינות ברבנות הראשית. על פי החשד, הנבחנים קיבלו מסמך מהרבנות הראשית לפיו למדו במשך חמש שנים בישיבה גבוהה. המסמך הכוזב הועבר לגופי ביטחון שונים שהעניקו הטבות שכר לתלמידים בגובה כולל של מאות מיליוני שקלים שנתקבלו במרמה מהמדינה.

לאחר שהובא לידיעתה של הפרקליטות כי הרב שאר ישוב כהן ממשיך לכהן כרב העיר וכן ממשיך לשמש בפועל בתפקידים ציבוריים למרות התחייבותו, הוחלט בפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד הרב שאר ישוב כהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק