ביניש: "ניסו לסייע לשופט שהתאבד בהתמודדות"

לאחר התאבדותו של השופט מוריס בן עטר אמש, שכתב במכתב שהשאיר אחריו כי "לא עמד בעומס", שיגרה היום נשיאת ביהמ"ש העליון מכתב לעובדים. "ההתמודדות אינה פשוטה נוכח עומס התיקים הרב", כתבה ביניש והוסיפה, "אנו עושים כל שביכולתנו לייעל את שיטות העבודה"

"אנו המומים ומזועזעים ממותו של חברינו", כך כתבה היום נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש לכל עובדי משרד המשפטים, לאחר שאמש התאבד שופט בית משפט השלום מוריס בן עטר.

ביניש הוסיפה, "ברגע קשה זה ליבנו עם אשתו ובנותיו שאיבדו את היקר מכל. העבודה השיפוטית, כפי שכולנו יודעים, אינה קלה. כרוכה בה מידה רבה של לחץ, של עומס ושל אחריות כבדה הנובעת מהסמכות המוטלת עלינו לעשות צדק".

"ההתמודדות אינה פשוטה", כתבה עוד נשיאת בית המשפט העליון. "היא בוודאי אינה פשוטה נוכח עומס התיקים הרב, שהוא, כפי שאנו מקפידים לציין בכל עת ומעל לכל במה, מן הגבוהים במערב. מנהל בתי המשפט ואני, בסיוע נשיאי בתי המשפט, עושים ככל שביכולתנו להקל על העומס ולייעל את שיטות העבודה כך שנוכל כולנו לתת שירות טוב ויעיל לפונים בשערינו. זוהי משימה שאינה פשוטה, אך נתמיד בה כי זו שליחותנו".

היא סיכמה את מכתבה במילים: "ביום קשה זה לא נוכל להתייחס לנסיבות האופפות את מותו הטרגי והכואב של השופט בן עטר ז"ל. אך, אני רואה לציין כי מנהל בתי המשפט והנשיאה שולמית דותן ליוו את השופט בן עטר וניסו לסייע לו בהתמודדותו עם התפקיד השיפוטי. בסופו של יום, איבדנו שופט ואיש יקר, מסור, הגון ונעים הליכות. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים".

קרובת משפחתו גילתה מכתב התאבדות

השופט מוריס בן עטר (55), שם אמש קץ לחייו בביתו שביישוב מכבים. בן עטר היה שופט בבית משפט השלום בירושלים. קרובת משפחתו גילתה את גופתו, כשלצידה מכתב התאבדות, ולאחר מכן הזעיקה את כוחות ההצלה. לאלו, לאחר פעולות החייאה ממושכות, לא נותר אלא לקבוע את מותו.

מבדיקה ראשונית עולה כי השופט מת כתוצאה מחנק, לאחר ששם על ראשו שקית ניילון. "עומס העבודה הכריע אותי", כתב השופט עטר במכתב ההתאבדות. מקורביו אמרו אמש כי הוא לא עמד בעומס העבודה, זומן לשיחות אצל מנהל בתי המשפט ונשיאת בית המשפט, ואף הועבר לאחרונה לבית משפט אחר.

בשיחות עמו הובהר לו כי הוא לא עומד בעומס, והשופטים הבכירים העירו לו על הפיגורים הרבים. "בצער רב ובזעזוע עמוק מודיעה מערכת בתי המשפט כי היום בשעות הערב נמצא כבוד השופט מוריס בן-עטר, שופט בית משפט השלום בירושלים, ללא רוח חיים בביתו שבמכבים", נמסר אמש מדוברות בתי המשפט. "נסיבות המקרה טרם הובררו במלואן. מערכת בתי המשפט משתתפת באבלה הכבד של המשפחה".

מאבטחת לשעבר בבית המשפט בו עבד השופט סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "הוא תמיד עבד עד מאוחר, ראינו את הרכב שלו בחניה עד חצות או אחת בלילה. הוא שופט חרוץ, נשאר כל כך הרבה עד שאפילו היינו צוחקים על זה, הוא תמיד היה חייכן ולא הסגיר שום דבר, הוא היה שקט, אבל כנראה שהוא התפוצץ בפנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק