אישום: פקח לקח מזומן במקום לרשום דוח

פקח חניה של עיריית ירושלים מואשם שלאורך כמעט שנה נהג לגבות 100 שקלים במזומן מנהגים שביצעו עבירות חניה, לאחר שאמר להם כי יוריד את חומרת העבירה שירשום בדוח אם יביאו לו את הכסף במזומן. בפועל, לפי כתב האישום, הוא לא רשם כלל דוח ולקח את הכסף לעצמו

דוחות חניה. ארכיון (חדשות 2)

הפקח שסרח: בבית משפט השלום בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום נגד שי שמואל כהן, פקח עיריית ירושלים, באשמת לקיחת שוחד ובניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. זאת לאחר שלפי כתב האישום, גבה כהן מנהגים כסף תמורת אי-רישום דוח חניה.

בכתב האישום מפורטים עשרה מקרים בהם הציג כהן מצג שווא, כאילו הוא משנה את סעיף העבירה שנרשם בדוח, כך שהקנס יעמוד כביכול על סך של 100 שקלים במקום קנס גבוה יותר - וכי הוא עצמו ידאג לתשלום הקנס בסניף הדואר. בפועל, כהן כלל לא רשם דוח והשתמש בכסף המזומן שקיבל מהנהגים לצרכיו הפרטיים.

באחד המקרים המתוארים, החנה אדם את רכבו ברחוב יפו בעיר במקום אסור לחניה, כשהוא פורק סחורה מרכבו. כהן, לפי כתב האישום, הגיע למקום ועמד לרשום דוח על חניה במקום אסור.

אך כאשר הגיע הנהג למקום והסביר לפקח שהוא פורק סחורה, אמר לו כהן כי זה כבר מאוחר מדי והדוח כבר רשום, אך הציע לנהג שייתן לו כסף מזומן בסך 100 שקלים תוך שהוא אומר לו שהוא משנה את סעיף העבירה שנרשם בדוח, כך שהקנס יעמוד כביכול על סך של 100 שקלים במקום קנס גבוה יותר.

כהן, לפי כתב האישום, הפציר בנהג למסור לו את הכסף המזומן, אולם משהפקח לא נענה לבקשתו להראות לו את הדוח שרשם, סירב הנהג לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק