טיעוני העונש לקצב - בדלתיים סגורות

ביהמ"ש המחוזי בת"א דחה את בקשת ההגנה לקיים את הדיון בטיעונים לעונש של משה קצב בדלתיים פתוחות, והחליט לקיים אותו הרחק מהתקשורת. למרות הסכמת הפרקליטות לקיים חלק מהדיונים באופן פומבי, הוחלט לבצע את הדיונים באופן אחיד ולא לחשוף את המתלוננות לפגיעה אפשרית

הכרעת הדין במשפטו של הנשיא לשעבר משה קצב התקבלה בתום משפט שהתנהל כולו בדלתיים סגורות, וכך גם יתנהל שלב הטיעונים לעונש - כך קבע הבוקר בית המשפט המחוזי בתל אביב. 

סניגוריו של קצב דווקא ביקשו לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות, אך הפרקליטות הביעה את התנגדותה מחשש לפגיעה חמורה בפרטיות המתלוננת. בהמשך הפרקליטות מצדה הסכימה, אך ביקשה שהחלק האישי הנוגע לנזק שנגרם למותקפות יישמע בדלתיים סגורות. בית המשפט החליט שהוא לא רואה דרך מעשית לקיים דיון חלקי בדלתיים פתוחות, ולכן הטיעונים לעונש שיתחילו בעוד כשבועיים, יישמעו כולם בדלתיים סגורות.

מקורביו של הנשיא לשעבר התבטאו במספר הזדמנויות בעד קיום דיון בדלתיים פתוחות, בטענה כי חשיפה של חלק מהאמת תציג תמונה חלקית שיכולה לקבל פרשנויות שונות.

תזכורת: הכרעת הדין המלאה בתיק האונס של משה קצב

הכרעת הדין המלאה: יותר מ-300 עמודים 

בחודש שעבר התפרסמה הכרעת הדין המלאה בעניינו של האזרח מספר 1 לשעבר, שבועיים לאחר שהורשע באונס ובשורה של עבירות מין. לפי הכרעת הדין גרסתו של קצב לאירועים נדחתה לחלוטין על ידי השופטים, כיוון שבית המשפט קבע שאין סתירה בגרסת המתלוננת.

ההכרעה משתרעת על יותר מ-300 עמודים וכוללת את העדויות המלאות ופירוט העבירות שביצע קצב, לצד גרסתו של הנשיא לשעבר. א' ממשרד התיירות, שעדותה הביאה להפללתו של קצב, ביקשה להשחיר פרטים נוספים במסמכי ההכרעה, כדי לא לחשוף מידע שעלול לחשוף את זהותה. נציגיו של קצב ביקשו שהפרסום ייעשה במלואו, על מנת לא להוציא את תוכן הדברים מהקשרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

"קצב ביקש לחזור לעסקה - ונדחה"

הערכה: בפרקליטות לא יבקשו עונש מקסימלי

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הערכה: בתוך חודשיים - קצב יהפוך לאסיר

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס