ביהמ"ש החמיר את עונשו של אבוטבול

ערער והפסיד: ביהמ"ש העליון דחה הבוקר את ערעורו של ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול, שהורשע לפני כשנתיים יחד עם 23 מחייליו והחליט לגזור עליו 5 שנות מאסר נוספות. עונשיהם של 4 משותפיו של אבוטבול הוחמרו לתקופות של בין שנתיים ל-4 שנים. השופט אדמונד לוי: "לולא התערבה המשטרה, היו ממשיכים לעבור על החוק"

אסי אבוטבול יישאר חמש שנים נוספות במאסר, כך החליט הבוקר בית המשפט העליון שדחה את ערעורו של ראש ארגון הפשיעה והחליט להחמיר בעונשו. לפני כשנתיים הורשע אבוטבול בניהול ארגון פשע יחד עם 23 מחייליו, חלקם בכירים מאוד בארגון, ובראשם אסי אבוטבול שנידון אז ל-13 שנות מאסר בפועל.

לאחר שהורשעו ביוני 2009, החליטו חמישה מהם להגיש ערעור על עונשם. במקביל, הגישה הפרקליטות ערעור על קלות העונשים. הבוקר החליט הרכב של שלושה שופטי בית משפט העליון, בראשות ו של השופט אדמונד לוי, להחמיר בעונשים.

יחד עם אבוטבול, הורשע גם גבריאל עשור בהיותו חבר בכיר בארגון הפשיעה, אלברט סיטבון, ששימש יד ימינו של אבוטבול, ברק בופמן ששימש עורך דין פלילי בכיר, ועבר בהמשך צד לטובת חיי הפשע, ודוד זוארץ, שהורשע גם הוא על חברותו בארגון.

גבריאל עשור, כונה "ראש הדסק הצרפתי" של הארגון, והיה אחראי על ניהול קשרים עם משקיעים מצרפת בכל מה שקשור לניהול כספים בארגון. עונשו של עשור נקבע אז על שבע שנות מאסר והוחמר הבוקר בשלוש שנים. עונשם של יתר המערערים הוחמר בתקופות של שנתיים עד ארבע שנים.

בהחלטתו, אמר השופט לוי, כי החבורה פעלה בשיטתיות והוסיף כי "ייתכן שהייתה זו שיטה שלולא התערבות כוחות המשטרה, סביר להניח שהיו ממשיכים בעיסוקם". לוי הוסיף כי "סכנתן של התארגנויות האלה היא רבה, באשר הן חותרות תחת יסודותיה של מדינה מתוקנת ואושיות החוק"

בהמשך נימק השופט לוי את החלטתו להחמיר בעונש בכך ש"התקופה הממושכת במהלכה בוצעו המעשים, מספרם הגדול של הקורבנות, השלל הרב בו זכו אנשי הארגון שלא כדין ואופייה התקדימי של הפסיקה בפרשה זו, כל אלה חייבו ענישה חמורה במידה ניכרת מזו שנקט בית המשפט המחוזי".

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק