המשטרה התרשלה - הנאשם באונס זוכה

בית המשפט החליט לזכות נאשם באונס מחמת הספק, לאחר שחקירת המשטרה התנהלה באופן רשלני ונפלו בה פגמים רבים. בחודש אוקטובר האחרון הגיע הנאשם לדירה בדרום תל אביב, בה עסקה המתלוננת בזנות. למרות ראיות ברורות שקושרות אותו לזירה ולמעשה האונס, הוא זוכה משום שאיסוף הראיות והחקירה נעשו באופן חובבני

המשטרה התרשלה - חשוד באונס זוכה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום לזכות מחמת הספק אדם שהואשם בשלושה מקרים שונים של אונס בחודש אוקטובר האחרון. הסיבה: השופטים קבעו כי חקירת המשטרה הייתה רשלנית ונפלו בה פגמים רבים.

על פי כתב האישום, האיש הגיע בשלוש הזדמנויות שונות לחדרה של אישה העוסקת בזנות באזור תל אביב, אנס אותה באלימות מספר פעמים תחת איומי סכין ושדד אותה. בפעם השלישית שהגיעה לחדרה, הוא גם תקף את חברתה. כשהחברה התעשתה, היא רדפה אחריו ורחוב וגרמה למעצרו על ידי ניידת שעברה במקום באקראי.

הרכב השופטים, בראשות השופטת נורית אחיטוב, ציינו בהכרעת הדין כי לא ניתן להרשיע את הנאשם משום שהראיות אינן מוכיחות מעבר לכל ספק סביר כי הוא זה שביצע את המעשים. "לאור החקירה הרשלנית, אין בפנינו כל ראיית זיהוי ממשית, שממנה ניתן להסיק קטגורית וללא ספק כי המעשים שאין חולק שנעשו, בוצעו ע"י הנאשם שבפנינו", כך בהכרעת השופטים.

מדוע המשטרה לא לקחה דגימות זרע?

בעדותן של הנאנסת וחברתה נתגלו סתירות רבות והן לא זכרו את האירועים במדויק. בהחלטתם ציינו כי המתלוננת חזרה פעמים רבות על המשפט: "זה היה מזמן ואני כבר לא זוכרת". ואולם, ניתן היה להרשיע את הנאשם באמצעות דגימות DNA - אלא שדגימות זרע לא נלקחו בזירת האירוע. השופטים כתבו: "יכלה המדינה לעשות לאיסוף ראייה ונכשלה בכך, ובסופו של יום הסתפקה בראיית DNA שמוצאה מבקבוק אשר אופן הגעתו לזירת העבירה אינה ברורה ומקומו וזמן הגעת ה-DNA של הנאשם לבקבוק, אינם חד-משמעיים".

למרות הראיות הברורות הקושרות את הנאשם לזירה וכן הודאתו כי היה במקום וצרך שירותי מין, בחרו השופטים שלא להרשיע את הנאשם.

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק