6 שנות מאסר לנהגת המסוממת מהקריות

בית המשפט גזר היום 6 שנות מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על יסמין אבו קמיר, שדרסה והרגה שתי הולכות רגל במעבר חצייה בחודש מאי האחרון. אבו קמיר, שהייתה בהיריון בזמן התאונה וילדה את בתה במעצר, נהגה תחת השפעת הרואין וקוקאין. השופטים כתבו בגזר הדין: "על בית המשפט להרים את תרומתו ולשאת במאבק בתאונות הדרכים"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום עונש כבד של שבע שנות מאסר, מתוכן שש שנות מאסר בפועל, על יסמין אבו קמיר, הנהגת שדרסה למוות שתי הולכות רגל בחודש מאי השנה בקריות בעודה תחת השפעת קוקאין והרואין.

לפני כחודשיים הורשעה אבו קמיר על פי הודאתה בנהיגה בשכרות (סמים), נהיגה בפסילה, סטייה מנתיב נסיעה ושימוש בסם. סגן נשיא בית המשפט המחוזי, השופט אילן שיף, כתב בגזר הדין כי "לא נקמנות ולא הרצון לרצות איש הם העומדים לנגד עיניו של בית המשפט בבואו לגזור דינו של עבריין, כי אם השאיפה להגשים את התכליות הניצבות בבסיסו של הדין הפלילי, בכללן תכליות ההרתעה והגמול. על בית המשפט להרים את תרומתו ולשאת במלאכת המאבק הנחוש בתאונות הדרכים, וזאת באמצעות מתן ביטוי לערך קדושת החיים על ידי הטלת ענישה מחמירה".

"נאלצה ללדת את בתה השניה בהיותה במעצר"

עם זאת, החליט בית המשפט להקל בעונשה של אבו קמיר. "הנאשמת הודתה במיוחס לה מיד עם תיקונו של כתב האישום, היא נעצרה בעקבות האירוע הנדון וקשה עליה תקופת המעצר, היא נאלצה ללדת את בתה השניה בהיותה במעצר ושתי ילדותיה נלקחו ממנה ע"י שירותי הרווחה. בנוסף, תנותיה יגודלו בשנים הבאות על ידי אחרים", כתב השופט שיף.

"נסיבות חייה הינן אומללות ונראה כי נסיבות אלו גרמו להתדרדרותה ולהתמכרותה לסמים מאז היותה בת 16 וכן היא עושה מאמצים להיגמל מסמים וככל הנראה היא מצליחה להתקדם בהליך הגמילה", דברי בית המשפט.

אבו קמיר דרסה בחודש מאי האחרון את אולגה גרסימוב (54) ואת אלה ניסנוב (61) ז"ל למוות, שעה שחצו את הכביש במעבר חצייה בשכונת קריית שמואל בקריית ים.

בתחילה חשדו השוטרים כי ברכב נהג אדם נוסף, שנמלט מזירת האירוע, אולם בהמשך התברר כי אבו-קמר, שלא הפסיקה למרר בבכי לאחר התאונה, היא שנהגה ברכב. להערכת בוחני התנועה של המשטרה, אבו קמיר נהגה במהירות מופרזת ועברה באור אדום. יתרה מזאת, בהמשך התברר כי היא אף נוהגת בפסילת רישיון, ובדמה נמצאו שרידי סם מסוג הרואין, קוקאין וכן תחליף סם מסוג מתדון.

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק