10 שנות מאסר לפדופיל ממאה שערים

עונש חמור נגזר היום על חזקיהו קהלני, פדופיל סדרתי שהורשע ב-7 עבירות של מעשים מגונים בנערים בני 12-14 בשכונת מאה שערים בירושלים. בהחלטתו, ציין ביהמ"ש את הצורך להרחיק את קהלני מילדים, לאחר שהורשע במעשים דומים בקטינה ולא הביע חרטה על מעשיו. הנאשם הודה באהבתו למשחק עם ילדים "כיוון שיש להם תום מיוחד"

"אהב את התום שבילדים", אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים שם היום קץ למעשיו של חזקיהו קהלני, הפדופיל הסדרתי מירושלים, שהורשע בשבע עבירות של מעשים מגונים בקטינים ושלח אותו ל-10 שנות מאסר. בהחלטתו ציינו השופטים כי קהלני, שהורשע בעבר במעשים דומים בילדה בת 7, לא יזכה לקיצור תקופת מאסרו או לחופשות מבית הכלא.

קהלני הורשע במעשים מגונים שביצע בשלושה נערים בני 12, 13 ו-14, שניים מהם אחים, שלמדו בישיבה בשכונה החרדית מאה שערים בירושלים. הוא נהג להיפגש איתם בישיבה ובבית נטוש בעיר, שם ביצע בהם את זממו בשלוש הזדמנויות שונות. בהכרעת הדין מתואר כיצד ניצל א ת מימותם של הנערים, וביצע בהם את המעשים תוך כדי משחקים שהמציא, כדי לגרום להם לבטוח בו ולבצע בהם מעשים מיניים.

כך מתואר כיצד כיסה את עיניו של אחד הנערים וגרם לו למרוח שמן על גופו ועל איבר מינו. במהלך משפטו, השופטים התייחסו גם למסוכנותו של קהלני, שלא הביע חרטה על מעשיו ואף ציין כי ימשיך לשהות בקרבת ילדים ולשחק איתם, כיוון שהוא אוהב את "התום המיוחד" שאינו קיים אצל מבוגרים, לדבריו.

"המשיך להתפלל במהלך המשפט"

קהלני הורשע שלוש פעמים נוספות בעברו בעבירות דומות שביצע בין היתר גם בשתי ילדות שגילן קטן מ-14 שנים. למרות זאת, הוא המשיך להסתובב חופשי ולא נעצר עד שאדם אחר הבחין בו מבצע את המעשים הקשים ודיווח על כך למשטרה.

"אין להכביר מילים בדבר חומרתן של העבירות אותן ביצע הנאשם", ציינו השופטים בהחלטתם. "הלה נקט בשיטת פעולה ערמומית ומתוחכמת למדי כדי להפיל את המתלוננים ברשתו". בנוסף התייחסו השופטים לאופיו הבעייתי וכתבו כי מלבד סירובו להביע חרטה על מעשיו ועל הפגיעה שגרם לילדים, "הנאשם לא מימש את זכותו לחתום את משפטו והמשיך להתפלל באולם בית המשפט". בנוסף למאסר הוא צפוי לשלם פיצויים בסך 30 אלף שקלים להורי המתלוננים.