רצח את סבתו - וזכה בכל הירושה

בשל ניסוח של חוק הירושה שקובע כי רק מי שהורשע ברצח אדם לא יוכל לרשת אותו, זכה השבוע גבר בן 34, מעורער בנפשו, בירושתה של סבתו שאותה רצח. על פי הסיפור שהתפרסם הבוקר בידיעות אחרונות העביר רשם הירושות את ההחלטה לבית המשפט - שהותיר את הירושה בידי הנכד, שכעת מאושפז בבית חולים לחולי נפש

בשל פרצה בחוק, יזכה הרוצח לרשת את סבתו. (חדשות 2)

הרצחת וגם ירשת? גבר בן 34, אזרח ישראלי המעורער בנפשו, זכה השבוע בירושה של סבתו בת ה-88, זאת למרות שהוא זה שרצח אותה ואף ביצע בה וידוא הריגה, כך מפרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות יורם ירקוני.

הסיבה לכך שבית המשפט החליט להעניק לרוצח את הירושה היא כי הרוצח מעולם לא הועמד לדין על מעשה הרצח, לאחר שלא נמצא כשיר לעמוד לדין מבחינה פסיכיאטרית.

תחילת הסיפור לפני כשלושה חודשים כאשר הגבר ירה למוות בסבתו, בדודתו בת ה-54 ובבעלה בן ה-55, רק בגלל שחשב שאלו מתכוונים לנשל אותו מהירושה. לאחר הרצח הודה הגבר במעשים, אך ועדה מיוחדת של פסיכיאטרים קבעה כי אינו כשיר לעמוד לדין על מעשיו ולכן הוא מעולם לא הורשע.

הנכד הרוצח זכה ברכוש מאחר שהנוסח הקיים של חוק הירושה מונע מאדם לרשת את קרוביו רק אם הורשע בבית המשפט ברצח. עם זאת, החוק לא מתייחס למצב בו אדם הודה ברצח, אך לא הורשע במעשיו בשל מצבו הנפשי. בן ה-34 מתגורר אצל סבתא מאז שהתייתם מהוריו ולכן הוא היורש החוקי של סבתו.

לפיכך, לאחר שהסתיימו ההליכים נגד הנגד הרוצח והוא נשלח לאשפוז כפוי בבית חולים לחולי נפש, הגישו עורכי הדין מטעמו בקשה לרשם הירושות לאשר את הצוואה של הסבתא, שלפיה הנכד ואחותו יירשו אותה. רשם הירושות החליט להימנע מההחלטה ולהעביר את הנושא לפתחו של בית המשפט - שהכריע, כאמור, לטובת הרוצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק