חוליית הטרור חשפה מחדל משטרתי

פענוח רצח התיירת כריסטין לוגן בחודש שעבר הוביל לגילויים חדשים בפרשת מותה של נטע בלאט שורק, שנרצחה שנה לפני כן באזור. שוטר העריך שנטע שמה קץ לחייה, למרות שנמצאה עם סימני דקירה וחניקה. משפחתה טענה כל העת שנטע לא התאבדה. היום האמת יצאה לאור

מעצר חוליית הטרור שהודתה ברצח התיירת כריסטין לוגן ביער מטע שבהרי ירושלים בחודש שעבר, הביאה עמה גילויים חדשים גם בפרשת מותה של נטע בלאט-שורק, שגופתה נמצאה לפני כשנה סמוך למנזר בית ג'מאל שבאזור בית שמש. חוקרי המשטרה גרסו אז שנטע התאבדה, למרות סימני אלימות ברורים שנמצאו על הגופה. משפחתה של נטע, שטענה כל העת כי נרצחה, חשה הקלה היום לאחר שהאמת יצאה לאור.

נטע בלאט שורק יצאה לפני כשנה מביתה בזיכרון יעקב, לטיול באזור - שממנו לא חזרה. חשיפת כתב האישום נגד החוליה היום, גילתה שחבריה דקרו אותה ואחר כך חנקו אותה. למרות מסכת האלימות שעברה לפני מותה, כשנמצאה גופתה יממה לאחר מכן, אחד השוטרים העריך שנטע התאבדה וההנחה הזו נשארה עד חשיפת החוליה היום.

בני משפחתה הביעו פליאה על מסקנות המשטרה, וסירבו להשלים עם ההנחה ששמה קץ לחייה. היום כאמור, נחשפה האמת.

לכידת החולייה גילתה גם את האומץ הרב שגילתה קיי סוזן ווילסון, שניצלה מניסיון הרצח ליד מטע. מתברר שווילסון היא זו שהביאה במו ידיה ללכידת החולייה, לאחר שתקפה באולר את אחד התוקפים. סימני הדנ"א שנותרו על האולר - הביאו ללכידתם.

על פי כתב האישום, החולייה מנתה שמונה חברים, שלושה מהם המתגוררים באזור חברון, נאשמים ברצח כריסטין לוגן ונטע בלאט שורק, בניסיון הרצח של חברתה קיי סוזן ווילסון ובסדרה של 21 פשעים שכוללים שני מעשי רצח, ניסיונות רצח, שוד ופריצה שבוצעו על פני מספר שנים.

השלושה: חברים בחוליית טרור מסוכנת

בשעות הצהריים הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד חלק מחברי החולייה - שלושה פלסטינים, תושבי תרקומיא וצוריף. השלושה, איאד פאטטפאטה, כיפאח גנימאת ומוחמד גנימאת, נעצרו כיממה לאחר ביצוע הרצח של לוגן בחודש דצמבר האחרון, אולם דבר וכתב האישום נגדם הותר לפרסום רק היום. המשטרה מציינת כי ללא עזרתה של קיי וילסון, חברתה של לוגן, לא היה מתאפשר מעצרם של השלושה. "אני עדיין במצב שביר - לא התאוששתי מהטראומה", סיפרה אתמול וילסון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

הנאשמים היו חברים בחוליה של 13 פלסטינים, שבין השנים 1997 ל-2010 היו מעורבים ב-21 פשעים: שני מעשי רצח, שני ניסיונות רצח, מעשי אונס ושבע התפרצויות לבתים, כשבחלק מהמקרים נגנבו נשאים מהבתים.

עם מעצרם של השלושה, הם קשרו את עצמם כאמור גם למעשה הרצח של נטע שורק, מורה מזכרון יעקב, בחודש פברואר בשנה שעברה. המשטרה לקחה דגימת רקמות של כיפאח גנימאת, ומצאה התאמה מלאה לממצאים שנתגלו בזירת הרצח, לאחר מכן גנימאת הפליל חשוד נוסף וביחד שניהם שחזרו את מעשה הרצח.

ניסיון לרצח בו היו מעורבים חברי החוליה התרחש לפני כשנה. הנאשמים הודו בחקירתם שניסו לרצוח זוג מבית שמש כנקמה על חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. "הם אמרו בחקירתם שמטרתם היא לרצוח יהודים", סיפר מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו.

לכידת חוליית הטרור - סיקור מיוחד

סוזן ניסתה לדקור אותו במפשעה

התיירת שנדקרה משחזרת את רגעי האימה

נמצאה גופת המטיילת שנעדרה

חשד: מורה נמצאה ליד מנזר

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק