כתב אישום יוגש נגד בועז הרפז

פרקליטות המדינה הודיעה כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד בועז הרפז בפרשת "מסמך גלנט". הרפז חשוד כי זייף מסמכים ובכך ניסה להשפיע על תהליך מינוי הרמטכ"ל הבא. בנוסף קבעו הפרקליט הצבאי והיועץ המשפטי לממשלה, כי לא נמצאו ראיות לעבירות פליליות של אנשי הצבא שהיו מעורבים בפרשת המסמך שהסעירה את צמרת צה"ל

גם לאחר מינוי הרמטכ"ל הבא - לא תמה פרשת "מסמך גלנט": הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד סא"ל (במיל') בועז הרפז, בגין זיוף מסמך וניסיון להשפיע על תהליך מינוי הרמטכ"ל.

נציגי הפרקליטות הודיעו להרפז ולעורכי דינו כי הם יכולים לערער על ההחלטה להגיש כתב אישום בעקבות האירועים. ההחלטה להעמיד את הרפז לדין הגיעה בעקבות הפרטים שעלו מחקירתו במשטרה, ומהראיות שהתגבשו בתיק.

בנוסף, קבע הפרקליט הצבאי בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, כי לא נמצאו ראיות לעבירות פליליות של אנשי הצבא שהיו מעורבים בפרשת המסמך. עם זאת בתום בדיקת מבקר המדינה בעניין, ייבחנו היועץ המשפטי לממשלה והפרקליט הצבאי הראשי היבטים נוספים, חוץ מההיבט הפלילי בנוגע להתנהלות הפרשה.

המשטרה המליצה להעמיד לדין

בחודש אוקטובר האחרון, המשטרה החליטה להמליץ ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את הרפז בפרשת "מסמך גלנט". בתום חקירת המשטרה בפרשה, החליט ראש אגף החקירות ניצב יואב סגלוביץ' להמליץ ליועץ המשפטי הממשלה להעמיד לדין את הרפז.

על פי ממצאי החקירה, סא"ל הרפז פעל לבדו מבלי שיסתייע באיש מגורמי הצבא או משרד הביטחון. הוא נימק זאת בכך שרצה לעכב את הליך מינויו של הרמטכ"ל החדש ובכך לגרום להאריך את תקופת כהונתו של גבי אשכנזי בתפקיד.

שלושה שבועות לאחר חשיפת פרשת "מסמך גלנט" בחדשות 2 הודה סא"ל במיל' בועז הרפז כי הוא זה שזייף את המסמך שהסעיר את צמרת המערכת הביטחונית והפוליטית. במהלך חקירתו חזר בו קצין המילואים מגרסתו הראשונה וסיפר כי הוא אכן זה שעומד מאחורי המסמך.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"