חוליית פלסטינים מואשמת ברצח התיירת

המשטרה הסירה את צו איסור הפרסום על פרטי רצח התיירת כריסטין לוגן ביער מטע שבהרי ירושלים. על פי כתב האישום, שלושה מחברי חוליית טרור מאזור חברון נאשמים ברצח לוגן, בניסיון הרצח של חברתה

סוף לתעלומה: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד שלושה פלסטינים, תושבי תרקומיא וצוריף, בגין רצח התיירת כריסטין לוגן וניסיון רצח מדריכת הטיולים קיי וילסון ביער מטע שבהרי ירושלים. כמו כן, נאשמים השלושה ברצח נטע שורק, מורה מזכרון יעקב שגופתה נמצאה סמוך למנזר בית ג'מאל שבאזור בית שמש.

השלושה, איאד פאטטפאטה, כיפאח גנימאת ומוחמד גנימאת, נעצרו כיממה לאחר ביצוע הרצח של לוגן בחודש דצמבר האחרון, אולם דבר וכתב האישום נגדם הותר לפרסום רק היום. המשטרה מציינת כי ללא עזרתה של קיי וילסון, חברתה של לוגן, לא היה מתאפשר מעצרם של השלושה. "אני עדיין במצב שביר - לא התאוששתי מהטראומה", סיפרה אתמול וילסון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

השלושה: חברים בחוליית טרור מסוכנת

הנאשמים היו חברים בחוליה של 13 פלסטינים, שבין השנים 1997 ל-2010 היו מעורבים ב-21 פשעים: שני מעשי רצח, שני ניסיונות רצח, מעשי אונס ושבע התפרצויות לבתים, כשבחלק מהמקרים נגנבו נשאים מהבתים.

עם מעצרם של השלושה, הם קשרו את עצמם כאמור גם למעשה הרצח של נטע שורק, מורה מזכרון יעקב, בחודש פברואר בשנה שעברה. המשטרה לקחה דגימת רקמות של כיפאח גנימאת, ומצאה התאמה מלאה לממצאים שנתגלו בזירת הרצח, לאחר מכן גנימאת הפליל חשוד נוסף וביחד שניהם שחזרו את מעשה הרצח.

נוסף של ניסיון לרצח בו היו מעורבים חברי החוליה התרחש לפני כשנה. הנאשמים הודו בחקירתם שניסו לרצוח זוג מבית שמש כנקמה על חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. "הם אמרו בחקירתם שמטרתם היא לרצוח יהודים", סיפר מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו.

לכידת חוליית הטרור - סיקור מיוחד

סוזן ניסתה לדקור אותו במפשעה

התיירת שנדקרה משחזרת את רגעי האימה

נמצאה גופת המטיילת שנעדרה

חשד: מורה נמצאה ליד מנזר

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק