הסתה בפייסבוק נגד ח"כ יעקב כץ: "מי בא/ה לתקוע כדור לכצהל'ה-מנגלה?"

גם אם חשבון הפייסבוק שלכם סגור לחברים בלבד, מתברר שאתם חשופים. הפרקליטות ביקשה היום מהמשטרה לפתוח בחקירה פלילית לאחר שאדם פרסם על ה"קיר" שלו: "לא אבכה אם כצל'ה-מנגלה ייפגע". לאחר שחבריו העירו לו שמדובר בהסתה, השיב: "זה כמו שיחת סלון"

ח"כ כץ. "מנגלה" (חדשות 2)

פרקליטות המדינה ביקשה היום מהמשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד אדם שכתב על "קיר" הפייסבוק שלו: "מי בא/ה לתקוע כדור לכצהל'ה-מנגלה כדור בראש בשביל הכיף?".

עו"ד דן אלדד, מנהל תחום תפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה, העביר את הבקשה למשטרה. הוא דורש לפתוח בחקירה בעבירה של הסתה לאלימות. המשפט המסית מכוון ליו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ.

לאחר שפרסם האיש את ההערה ברשת החברתית, אחד מחבריו העיר את תשומת לבו לכך שמדובר בהסתה. החשוד השיב לו: "הקיר שלי סגור רק לחברים, אז זה כמו שיחת סלון", ואף חידד והבהיר את כוונתו: "אני מציע לעשות לו את מה שהוא מציע לעשות לבדואים, ככתוב עין תחת עין... אני מאמין בעין תחת עין מילולי... אם חלילה מישהו באמת ירה בבדואי... לא אבכה אם כצל'ה-מנגלה ייפגע".

בחקירה: "מוות לערבים" בפייסבוק

שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה משה לדור, פנה בתחילת החודש למשטרה בבקשה לפתוח בחקירה כנגד שתי קבוצות פייסבוק, בגין הסתה לגזענות. בקבוצות "מוות לכל הערבים" ו-"הפגנה באום אל פחם נגד התנועה האיסלמית", התפרסמו התבטאויות גזעניות.

בין השאר, נכתב בדפי הקבוצות: "צריך לרצוח אותם אחד אחד... ערבי טוב = ערבי מת", "מוות לערבים ימח שמם חיות פרא", "מוות לערבים", "KILL ALL ARABY" ו-"איזה יופי לראות את עם ישראל מתעורר ונלחם על זכות קיומנו!!! מוות לערבים מוחמד חזיר!". באחת הקבוצות נכתבה תגובה: "מוות ליהודים ... כלבים".

הפנייה למשטרה הגיעה לאחר שתי פניות שהופנו אל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין. הפנייה הראשונה, מקבוצת "גוש שלום" עסקה בקבוצת "מוות לכל הערבים" - שההפנייה אליה נעשתה מדף הפייסבוק של מפגלת "ישראל ביתנו".

הקבוצה מנתה כ-170 חברים וכללה "קריאות מפורשות לביצוע מעשי אלימות כלפי ערבים ותמיכה במעשים כגון אלו", נכתב בהודעת הפרקליטות. בפרקליטות ביקשו להסב את תשומת לבו של מפעיל דף המפלגה, כדי שיוריד את הקישור לקבוצה, אך לא ראו מקום לפתוח נגד המפלגה בחקירה פלילית, כפי שרצו ב"גוש שלום".  

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק