מפיץ הסרט נגד שי ניצן: "מסית לאלימות ולטרור"

כתב אישום הוגש היום בבית משפט השלום בכפר סבא נגד אורי ברעם (33), פעיל הימין העומד מאחורי הפצת סרטון ההסתה נגד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. ברעם נאשם בהסתה לטרור ולאלימות, לאחר שקרא בסרטון לרצוח את ניצן

פרקליטות מחוז המרכז הגישה היום בבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום חמור נגד אורי ברעם, שעומד מאחורי סרטון ההסתה שקורא לרצוח את השנה לפרקליט המדינה שי ניצן.

ברעם, פעיל ימין בן 33 מרעננה, נאשם בהסתה לאלימות ולטרור, הסתה לגזענות, השמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט - כל זאת בעקבות החלטתו לפרסם סרטון הקורא לרציחתו של המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן, כפי שנטען בכתב האישום.

בסרטון מופיעים בין היתר פניו של ניצן עם הכיתובים: "הדבר היחיד שיעזור זה לרצוח את שי ניצן", "הוא משתף פעולה עם האויבים ודינו בוגד ורודף וחייבים לרצוח אותו", "מוות לערבים שהם גיס חמישי שנלחמים בנו וילחמו בנו במלחמה יחד עם כל הערבים", "מוות לשמאלנים". בנוסף נאשם ברעם בהשמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט.

לאחר שהעלה לכאורה את הסרטון לאתר שיתוף קבצים באינטרנט, שלח ברעם את הסרטון לכתובות דואר אלקטרוני שונות, תוך שהוא מסווה את כתובת הדואר שלו, את כתובת ה-IP שלו, ואף משנה את כתובת הדואר לכתובת של לשכת שר המשפטים.

משרד המשפטים: תופעה נרחבת מצד פעילי ימין

רק לאחר הפרסום על פתיחת חקירת משטרה, הסיר ברעם את הסרטון מאתר שיתוף הקבצים ויצר סרטון נוסף שכותרתו "קריאות לרצוח את שר הביטחון אהוד ברק על ידי אנרכיסטים", בו הוא מביע התנגדותו לכאורה לאלימות כלפי שי ניצן וכלפי אהוד ברק. יומיים לאחר פרסום הסרטון הוא נעצר והסביר את מעשיו בכך שניסה לעורר שיח ציבורי בלבד, ללא כוונה להביא לרצח של אישיות ציבורית כזו או אחרת.

ממשרד המשפטים נמסר כי "העבירות המיוחסות לנאשם בוצעו על רקע אידיאולוגי ומשנה קיצונית, ומהוות חלק חלק מתופעה נרחבת של פעילי ימין קיצוני הנוקטים בדרך של הטרדה והטלת אימה על עובדי ציבור וקציני צה"ל, כשתכליתם היא לפגוע בסדרי שלטון ומשטר בדרך של הרתעת עובדי הציבור מביצוע עבודתם. מעשי הנאשם, הקוראים קריאה מפורשת לרצח עובד ציבור, הינם עליית מדרגה מסוכנת".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק