מגעים לעסקת טיעון עם רוזנשטיין: 5 שנים בכלא במקום 3 מאסרי עולם

בפרקליטות מנסים בחודשים האחרונים לגבש עסקת טיעון עם העבריין זאב רוזנשטיין, בפרשת הרצח המשולש משנת 2001. רוזנשטיין נאשם בהזמנת הרצח, ועשוי לרצות עונש של 3 מאסרי עולם. במקום, מציעים בפרקליטות, שיישב 5 שנים בכלא בלבד

כישלון נוסף של הפרקליטות? עורכי דינו של העבריין זאב רוזנשטיין, שמרצה עונש מאסר בארץ על עבירות סחר בסמים, מקיימים בחודשים האחרונים מגעים אינטנסיביים להשגת עסקת טיעון עם הפרקליטות.

על פי ההצעה של הפרקליטות, שלושת סעיפי הרצח בגינם צפוי רוזנשטיין לרצות שלושה מאסרי עולם - יומרו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ובמקום העונש הכבד הוא ירצה חמש שנות מאסר בלבד. רוזנשטיין עצמו עדיין לא החליט אם לקבל את עסקת הטיעון.

כתב האישום נגד רוזנשטיין הוגש בשנה שעברה, באשמה שהזמין את הרצח המשולש שאירע בחוף שלדג בכינרת בשנת 2001.

"היו מצויידים באקדחים"

רוזנשטיין מואשם ברצח של רפי וייצמן ובהריגה וקשירת קשר לרצח דוד בן מרגי ושרון מואסי. על פי כתב האישום, ב-23 בספטמבר 2001 בילה וייצמן בפאב בחוף שלדג. יחד איתו היו דוד בן מרגי ושרון מואסי וגם נשותיהם של השניים. סמוך לשעה 03:10 הם יצאו מהפאב ועמדו להיכנס לכלי הרכב. אז הגיעו למקום אייל שטרית ויהודה אוחיון שרכבו על אופנוע גנוב.

בכתב האישום נטען כי השניים היו מצוידים באקדחים בכוונה לרצוח את וייצמן, וזאת בהתאם לקשר שקשר אייל עם רוזנשטיין . יהודה ירד מהאופנוע, ניגש אל החבורה וירה בשלושה בכוונה לגרום למותם. השלושה נהרגו כתוצאה מירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק