צפו: האחים אברג'יל בבית המשפט בארה"ב

בסוף השבוע נפתח בלוס אנג'לס משפטם של 5 ישראלים, בהם האחים אברג'יל, שמואשמים ברצח ובסחר בסמים. כצפוי, הדיון נערך תחת אבטחה כבדה במיוחד, אך למרות זאת, תמונות יוצאות דופן שהגיעו לידי חדשות 2 מספרות על מה שהתרחש בבית המשפט בלוס אנג'לס

מבית הכלא בישראל - לבית המשפט בארצות הברית: תמונות שנחשפות הערב לראשונה, חושפות את המתרחש במשפטם של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, בו הם נאשמים בעבירות של רצח וסחר בסמים. השניים הגיעו לבית המשפט בלוס אנג'לס ביום חמישי שעבר תחת אבטחה כבדה, כיאה לפושעים מסוכנים. למרות זאת, תמונות בלעדיות שהגיעו לידי חדשות 2 חושפות את מה שהתרחש בבית המשפט.

התמונות מתעדות את האחים בתוך אולם בית המשפט, כשהם יושבים עם אזניות כדי שיוכלו לעקוב אחר המשפט באמצעות מתורגמן. לפני תחילת הדיון מוקראות להם זכויותיהם בשפה האנגלית. 

אחרי טיסה שנמשכה 25 שעות, שבה היו אזוקים בידיהם וברגליהם, הגיעו האחים אברג'יל לבית המעצר הסמוך לבית המשפט בלוס אנג'לס. כדי להגיע לבית המשפט, עליהם לעבור במנהרה תת קרקעית. הרשויות בארצות הברית החליטו שהאחים יוחקו בנפרד, ולכן כל אחד מהאחים חולק תא עם אסיר אחר.

הפרקליטים האמריקנים שהיו בישראל סירבו לבקשת הסניגורים הישראלים לנהל משא ומתן על עסקת טיעון בעניין האחים, שנחשבים לעבריינים הבכירים והמסוכנים ביותר בישראל. למרות זאת, תינתן לאחים אפשרות לרצות את מאסרם בישראל.

הועברו לארצות הברית במבצע הסגרה חשאי

השניים הועברו בשבוע שעבר לידי הרשויות בארצות הברית, באחד ממבצעי ההסגרה המסובכים ביותר בתולדות משטרת ישראל. בקטע וידאו שפורסם ביום ההסגרה, נראים האחים יצחק ומאיר אברג'יל, כשהם מועלים למטוס של שירות בתי הסוהר האמריקניים, אזוקים בידיהם וברגליהם.

הם הוסגרו לארה"ב ביחד עם עוד שלושה נאשמים, ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה, כאשר לאורך כל ההליך הם היו אזוקים ולוו על ידי כוחות משטרה גדולים.

במשטרה ובשרות בתי הסוהר ליוו את הנאשמים משני בתי הכלא, איילון ברמלה ורימונים בשרון, לנמל התעופה בן גוריון שהוכרז כולו שטח סטרילי. הם הועלו על מטוס ובו מארשלים אמריקניים שנחת בארץ, עליו ימריאו ללוס אנג'לס ללא מלווים נוספים וכנראה גם ללא עיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק