מחויך ומחויט: הנשיא לשעבר קצב שוחרר מהכלא לחופשת פסח

מלווה ברעייתו גילה, הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע באונס, שוחרר היום מהכלא ל-72 שעות לצורך חופשת פסח. לראשונה, הוא יחגוג את ליל הסדר בחיק משפחתו. הוא יצא מחויך בחליפה, וסירב לדבר עם כלי התקשורת

חירות זמנית לרגל החג: נשיא המדינה לשעבר משה קצב יצא היום (שישי) מהכלא לחופשה בת 72 שעות במהלך חג הפסח. זוהי הפעם הראשונה בה יחגוג קצב את ליל הסדר בביתו מאז נכנס לכלא לפני שלוש וחצי שנים, לאחר הרשעתו באונס והטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד כלא מעשיהו, בו קצב מרצה עונש מאסר של שבע שנים, אישר בשבוע שעבר לקצב מין לצאת מן המתקן ולחזור לכלא לאחר החג. בשנה שעברה דחה בית המשפט המחוזי את בקשתו של קצב לצאת לחופשה בליל הסדר בטענה כי לא חלפו 60 ימים מאז יצא לחופשתו בפורים אשתקד.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של קצב, אמר בשבוע שעבר כי "הפעם לא הייתה כל התנגדות לאשר את החופשה הזו ואני שמח מאוד שמר קצב ייבלה את חג החירות בביתו עם משפחתו". לדבריו, בפעם הקודמת הבקשה לצאת לחופשת פסח לא אושרה מסיבה טכנית, כי "לא חלף מספיק זמן מאז החופשה הקודמת כפי שקובעים הנהלים".

בדצמבר 2010 הורשע קצב בביצוע עבירות של אונס, הטרדה מינית וביצוע מעשה מגונה בעובדות שהיו כפופות לו בעת שכיהן כשר התיירות וכנשיא המדינה. בנוסף, הורשע קצב בשיבוש הליכי משפט לאחר שניסה לתאם גרסאות עם אחת המתלוננות נגדו.