פרשת פסגות בדרך לכתבי אישום

רועי ורמוס ועוד 5 מבכירי בית ההשקעות "פסגות" יועמדו לדין בעבירות של תרמית בניירות ערך וקבלת דבר במרמה - כך הודיעה היום פרקליטות המדינה. כתבי האישום יוגשו בכפוף לשימוע שייערך עד סוף מרס. עורכי דינו של ורמוס: "אין אחיזה לחשדות נגדו"

אחת מפרשות המרמה החמורות שהיו בשוק ההון הישראלי אי פעם מבשילה היום לכדי כתבי אישום.

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום לבא-כוחו של מנכ"ל פסגות לשעבר, רועי ורמוס, כי בכוונתה להעמידו לדין בכפוף לשימוע - זאת בעבירות של תרמית בניירות ערך וקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות באשר להתנהלות פסגות ניירות ערך.

לצד ורמוס, הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להעמיד לדין בכפוף לשימוע גם את שי ירון, דוד אדרי, שי בן-דוד, אהרון נבון וסער וינטראוב.

הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה לערוך את השימוע עד סוף חודש מרס 2011. העבירות לכאורה מתייחסות למכרזי החלף שבוצעו על-ידי המדינה בספטמבר 2007 ובנובמבר 2009 וכן בקשר לעבירות תרמית באג"ח ממשלתיות וקונצרניות בין 2007 ל-2009.

פרקליטיו של ורמוס: "אין אחיזה לחשדות"

עורכי הדין של ורמוס, ניר כהן ואמיר בן-ארצי, מסרו: "רועי ורמוס הוזמן היום להשמיע את טענותיו בפעם הראשונה בפני הפרקליטות.בעצם הזימון לשימוע אין כדי לקבוע דבר. כידוע, השימוע אינו הליך טכני אלא אמור להיות הליך מהותי בו נשמעות ונשקלות הטענות השונות, ואשר מביא לא פעם לסגירת תיק החקירה".

"אנו משוכנעים כי כל מי שישמע את טענותיו של ורמוס בראש פתוח ובנפש חפצה, כפי שמחייב הדין", הוסיפו עורכי הדין, "יבין כי אין אחיזה לחשדות שיוחסו לורמוס וכי יש לסגור את התיק נגדו כבר בשלב זה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק