האישום: תקיפה חמורה ממניעים נאציים

בבית המשפט המחוזי בת"א הוגש הבוקר כתב אישום נגד דימיטרי בוגוטיך, אחד משמונת הפעילים בכנופיית הניאו נאצים שנעצרו בפ"ת לפני שלוש שנים וחצי. הוא נמלט והוסגר לישראל לפני שבוע וחצי. במסגרת פעילות התא הם קיימו מפגשים שונים בהם התו לשוכרה, הצטלמו במועל יד ושוחחו על אודות האידיאולוגיה הנאצית

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר כתב אישום נגד דימיטרי בוגטיך, אחד משמונת הפעילים בכנופיית הניאו נאצים. בכתב האישום מיוחסות שורה של עבירות חמורות.

בין העבירות המיוחסות לו: שמונה אישומים של קשר לפשע, תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ועוינות כלפי הציבור, אישום נוסף של תקיפה בנסיבות מחמירות, פרסום הסתה לגזענות, שבעה אישומים של החזקת פרסום גזעני.

כתב האישום מתייחס לפעילות שביצע בין השנים 2005-2007 יחד עם חבריו אריק בוניאטוב, אלכס פליח, איליה בודרינקו, ולדימיר ניזבצוב וקיריל בלנקוב ושלושה קטינים נוספים.

הוא מואשם כי חבר אליהם לביצוע פעילויות ניאו נאציות שונות, לרבות הסתה לגזענות, אלימות, הפצת עקרונות תורת הגזע וקידומה הלכה למעשה. במסגרת פעילות התא הם קיימו מפגשים שונים בהם התו לשוכרה, הצטלמו במועל יד ושוחחו על אודות האידיאולוגיה הנאצית.

עורך הדין ישר יעקובי שמייצג את בוגטיך מטעם הסנגוריה הציבורית אמר לחדשות 2 באינטרנט: "ניסו להגדיל את חלקו של מרשי מעבר לפרופורציות של רמת מעורבותו, במהלך המשפט נוריד את הרעש סביבו ונחזיר לפרופורציות הנכונות של המקרה".

נעצר לפני שבוע בסיוע האינטרפול

בוגטיך נחשד יחד עם חבריו כי נהג לקרוא "הייל היטלר", ולחפש את קורבנותיו באזור התחנה המרכזית ובשוק הכרמל בתל-אביב. במהלך החקירה הוא נמלט מהארץ - אך הוצא נגדו צו מעצר בינלאומי. בסיוע האינטרפול הוא נעצר לפני שבוע וחצי בקיריגיסטן והוסגר לישראל. שאר חברי התא הניאו-נאצי הואשמו על ידי פרקליטות מחוז מרכז, ובתום משפטם הורשעו.

ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז במשטרה, אמר כי בשבוע שעבר: "משטרת ישראל תגיע לכל מקום בעולם על מנת לתפוס את העבריינים. לאזרחים יש על מי לסמוך, ולעבריינים יש ממה לחשוש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק